Ovecskiné a legtöbb emberelőnyös gól

A Washington kapitánya 275. találatával megdöntötte Dave Andreychuk rekordját.

A New Jersey a hosszabbításban győzött az Edmonton ellen, ezzel közel 2 hónap után tudott ismét két egymást követő mérkőzést megnyerni. A Prudential Centerben azonnal egymásnak estek a csapatok: az első hat percben kétszer szerzett vezetést a Devils, az Oilers pedig kétszer egyenlített, így a hatodik percben már 2-2 volt az állás. A harmadik harmad első feléig a házigazdák még kétszer előnybe kerültek, de a vendégeknek mindig volt válaszuk. A fordulat 4-4 után következett be, amikor az Oilers először szerzett vezetést Kailer Yamamoto révén. A New Jersey azonban nem adta fel és a dudaszó előtt pillanatokban Jegor Sarangovics találatával kiharcolta a ráadást, ahol Jack Hughes góljával a győzelmet is megszerezte. A találkozó első három találatát három 1/1-es játékos ütötte (Jack Hughes, Connor McDavid, Nico Hischier), amire korábban háromszor volt példa az NHL történetében: 2021. november 6-án, 2002. december 8-án és 1991. november 9-én.

A csuklóműtéten átesett Max Pacioretty nélkül először lépett jégre a Vegas. A Pacific-csoportot vezető Golden Knights erejét azonban jól mutatja, hogy legjobb csatára nélkül is simán átlépett az őt üldöző Anaheimen. A hazai jégen játszó Vegas úgy győzött Nicolas Roy, Adam Brooks és Mattias Janmark találataival 3-1-re, hogy 45-16-ra nyerte a kapura lövéseket, a vasak között pedig Laurent Brossoit mindössze 12 másodpercre volt a shutouttól.

Alekszandr Ovecskin történelmet írt Detroitban. A Red Wings?Capitals mérkőzésen nagyon sokáig 1-1 volt az állás, azonban az utolsó három percben érkezett az orosz gólgyáros és két találattal eldöntötte az összecsapást. Ovecskin az első gólját emberelőnyben lőtte, amely a 275. volt a pályafutása során, ezzel megdöntötte Dave Andreychuk NHL-rekordját. Ez a találat egyben győztes gól is volt, ami a 119. volt a karrierjében, ezzel pedig a harmadik helyre lépett a legendás Phil Espositót megelőzve. A Washington kapitánya előtt ezen a listán már csak Jaromir Jagr (135) és Gordie Howe (121) áll.

A játéknap egyetlen büntetőpárbaját a New York Rangers nyerte a Tampa Bay otthonában. A találkozó Barclay Goodrow jutalomjátékát hozta, aki bebizonyította, kár volt lemondani róla. Az Amalie Arenában a rendes játékidő 3-3-mal zárult, a vendégek három találatából pedig kettőt az a Goodrow lőtt, aki tavaly és egy évvel korábban is alapembere volt a Lightning Stanley Kupa-győztes csapatának. A rávezetések során mindössze egy gól született, ezt Mika Zibanejad lőtte a harmadik körben.