Hydro Fehérvár AV19?Graz 2-6

A magyar együttes hiába egyenlített kétszer is a két harmadon át szoros mérkőzésen, nem tudott nyerni a sok hazai büntetéspercet hozó találkozón.

A mérkőzés nagyon rosszul indult fehérvári szempontból: 2 perc telt el, amikor Shaw könyökhasználatért kisbüntetést kapott a jégen, amit videobírózást követően 5 perc+végleges fegyelmire módosítottak a játékvezetők. A Graz az ötperces fór elején Kirchschläger révén megszerezte a vezetést (0-1). A fehérváriak az emberhátrány további részét kivédekezték Kornakker vezérletével. A kiegészülés után a Volán hajtott az egyenlítésért, a harmad közepén 3 az 1 ellen megléptek a hazaiak, de nem tudtak egalizálni. Nem sokkal később másfél percnyi kettős emberelőny jött a fehérváriaknak, nyomtak is, végül Hári révén góllá érett a presszió (1-1). A nyitó harmad hátralévő részében a graziak veszélyeztettek többet, ez a 19. percben eredményre vezetett, Ackered újra előnyhöz juttatta a 99erst (1-2).

A 24. percben egyenlített a Fehérvár: Mihály Ákos takarásból lőtt, Lundström nem tudott reagálni (2-2). A hazaiak hajtottak a fordításért, a graziakat megzavarta a bekapott gól. A mérkőzés közepén túl sok kék mezes volt a jégen, az emberhátrányt okosan kibekkelték Erdélyék. A kiegészülés után Atkinson korongjából Magosi majdnem fordított, aztán pár cserével később Sarauert küldték ki a játékvezetők. Magosi megugrott 4 az 5 ellen, de Lundström védett. A felvonás végén fehérvári fór jött, kimaradt. A második szünetre grazi vezetéssel vonultak a csapatok, miután Ackered lövése irányt váltott Kainz korcsolyáján és bejutott Kornakker kapujába (2-3).

A harmadik felvonás elején megint kiállítottak egy fehérvári játékost, ezzel a fórral Zusevics révén élt a 99ers (2-4). A következő percekben Sarauerék próbáltak zárkózni, de nem tudták megszerezni a harmadik hazai találatot, csak kapuvasat találtak. Három perccel a vége előtt Kornakker lekorcsolyázott, hiába, a vendégek Gordon révén betaláltak az üres kapuba (2-5). Miután a magyar hálóőr visszatért, Zusevics közelről bekotort egy korongot (2-6). A Hydro Fehérvár AV19 6-2-re alulmaradt, ezzel elszenvedte szezonbeli legnagyobb hazai vereségét. Vasárnap a ligaleső Olimpija Ljubljana érkezik az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokba.