Horváth Donát újabb győztes büntetőt lőtt

Svédországi légiósunk a rávezetésével megint eldöntött egy meccset.

Svédország, J18 Regional

Horváth Donát ismét a rávezetéseknél döntött. A déli divízióban a Karlskrona a Boras vendége volt, a rendes játékidő 1-1-gyel zárult, a hosszabbítás nem hozott döntést. A büntetőpárbajban a múlt héthez hasonlóan Horváth Donát ismét belőtte a saját rávezetését, míg mindenki más hibázott, így a Karlskronáé lett a pluszpont.

A keleti divízióban a Wings Arlanda 7-1-re kikapott a Södertälje vendégeként. Csapata egyetlen góljánál Ivády Milán gólpasszos volt, Simon Levente nem játszott. A Täby Nádasi Leventével a soraiban kapott ki 4-0-ra a Nacka otthonában. Bécs Péter és a Lidingö hosszabbítás követően győzte le 5-4-re a Huddingét.

Finnország, U20 SM-sarja

A finn junior első osztályban a JYP 6-2-es győzelmet aratott az Ilves otthonában, a sikerből Varga Balázs egy góllal vette ki a részét. Másnap a JYP a Lukkót fogadta és egy gólszegény meccsen 1-0-s vereséget szenvedett, a vendégek az 50.percben szerezték a találkozó egyetlen gólját. A KalPa Horváth Bencével a soraiban nyert 6-2-re a második HIFK otthonában, majd kapott ki hosszabbítást követően 6-5-re a Jokerit pályáján. A 16 éves Horváth nem szerzett pontot. A bajnokság első szakasza véget ért, a 20 csapat közül a KalPa a nyolcadik, míg a JYP a tizenegyedik helyen végzett, így a felsőházban folytatják.

Finnország, U20 Mestis

Hiába nyert az utolsó két fordulóban a JYP B csapata a junior másodosztályban, előtte a Hermes ellen otthon 2-0-ra kikapott, így az ötödik helyen végzett. A Hermes elleni vesztes és a Viikingit elleni 7-2-re megnyert találkozón Antal Norbert játszott, pontot nem szerzett. A Mestis első négy együttese csatlakozott az első osztály alsóházához, Antalék maradtak a második vonalban.

Finnország, U18 SM-sarja

A SaiPa/Ketterä hazai pályán szenvedett 3-1-es vereséget a Kärpättől, Deák Márton nem szerzett pontot. Bajkó Botond és a KooKoo szintén hazai pályán kapott ki, a K-Vantaa 1-0-lal bizonyult jobbnak náluk. Az alapszakaszt a KalPa (Horváth Bence) a hetedik, a K-Vantaa (Szűcs Botond) a tizenkettedik helyen zárta, így a felsőházban folytathatják. Az Ässät (Farkas Boldizsár), a SaiPa/Ketterä (Deák Márton) és a KooKoo (Bajkó Botond) az alsóházban versenyeznek tovább.

Dobos Bendegúz 2 gólpasszt jegyzett a KJT Haukat ellen hosszabbításban 4-3-ra megnyert találkozón. A Viikingit az ötödik helyen zárt, míg a Pelicans B csapatát 6-3-ra verő SaPKo (Győri Zalán) a nyolcadik lett.

Észak-Amerika, UPSHL Premier

Hiába szerezte meg a vezetést Banga Nándor a Connecticut Junior Rangersnek, csapata hazai pályán 4-2-re kikapott a Jersey Whalerstől. A következő fordulóban a Rangers a divízió-első Rockets HC-t fogadta, a találkozó első gólját ezúttal Szekeres Tamás lőtte. A mérkőzés hosszabbításba torkollott, ahol a 24 másodperc után a két magyar csatár átadásából egy csapattársuk eldöntötte a mérkőzést, a Rangers 5-4-re győzött. 15 mérkőzést követően Banga 13, míg Szekeres 10 pontos, a Connecticut továbbra is utolsó a divíziójában.

Észak-Amerika, USPHL Elite

A Carolina Junior Hurricanes előbb büntetőkkel 2-1-res vereséget szenvedett a Potomac Patriotstól, másnap azonban 7-2-re legyőzte ellenfelét. Kaibás Kornél az első találkozón kihagyta a saját büntetőjét, a másodikon viszont duplázott és egy asszisztot is jegyzett. Kaibás 18 mérkőzést követően 16 pontos, a Carolina harmadik a délkeleti divízióban.

Észak-Amerika, BEAST 18U

A Boston Hockey Academy 4-2-es vereséget szenvedett az East Coast Wizzardstól a AAA besorolású junior bajnokságban. Kocsis Botond remekül teljesít, 11 mérkőzést követően 3 góllal és 9 gólpasszal áll.

Ausztria, EBJL

A Feldkirch hosszabbítást követően 8-7-es, majd másnap sima 9-2-es vereséget szenvedett az Eishockey Akademietől. Dobcsányi Patrik az első meccsen gólpasszos volt. Csicsmann Balázs és Kázsmér Donát is gólt lőtt a Budapesti JA-nak, de az Okanagan így is 6-5-re alulmaradt St. Pöltenben.  Egy nappal később ismét a magyar csapat jött ki győztesen, ekkor 4-2 lett a végeredmény.