Két gólpasszt adott a San José kapusa

Adin Hill a két előkészítés mellett 37 védéssel járult hozzá a Sharks győzelméhez. Mérföldkőhöz ért Bruce Cassidy, Aleksander Barkov, Blake Wheeler és Jeff Carter.

Bruce Cassidy 200. győzelmét szerezte a Boston kispadja mögött. A Bruinst hatodik éve irányító szakember a zsinórban ötödik vereségét begyűjtő Ottawa ellen szerezte meg a jubileumi sikert. A fekete-sárgák a középső játékrészben döntötték el a meccset, ebben a periódusban ütötték ugyanis mindhárom góljukat a 3-2-re végződött mérkőzésen. Cassidy a 6. edző, aki 200 győzelmet szerzett a Boston padján, korábban ez csak a Claude Julien (419), Art Ross (387), Milt Schmidt (245), Don Cherry (231) Gerry Cheevers (204) kvintettnek sikerült.

A Los Angeles a Montrealban aratott győzelmével szerezte meg egymás után a hatodik sikerét. A Bell Centerben a rendes játékidőben egyszer-egyszer vezetett mindkét csapat, így a döntés a hosszabbításra maradt, ahol Adrian Kempe gólja döntött. Alex Iafallo a harmadik harmad 6. másodpercében volt eredményes, ami a Kings történetében a leggyorsabb gól volt egy harmadon belül. A korábbi franchise-rekordot Dave Williams tartotta 7 másodperccel, amit 1987. február 14-én állított fel a Hartford ellen 5-2-re megnyert mérkőzésen.

A Carolina 31-18-ra nyerte a kapura lövéséket Tampában, ennek ellenére csak a hosszabbításban tudott nyerni az Amelie Arenában. A fantasztikusan védő Andrej Vasziljevszkij egészen az 50. percig tartotta a Bolt minimális előnyét, de ekkor tehetetlennek bizonyult Teuvo Teravainen lövésénél. A mindent eldöntő találatot végül Martin Necas szerezte, aki Hedman szorításában lőtte ki a rövid oldalt.

Az eddig fantasztikusan teljesítő Florida a Rangers után a New Jersey otthonából is vereséggel távozott. A Prudential Centerben a Panthers próbált javítani, irányította a meccset és ennek köszönhetően még 3-2-re is vezetett a második harmad elején. Itt azonban a Devils ritmust váltott zsinórban öt gólt szerzett és simán otthon tartotta a pontokat. Mackenzie Blackwood 35 lövést fogott, Ty Smith három pontot szerzett, Andreas Johnsson duplázott. A svéd csatár tavaly 50 mérkőzésen csak ötször volt eredményes, idén 11 meccsen már hatnál jár. A Floridában Aleksander Barkov a 189. gólját lőtte, ezzel a franchise történetének az első helyére lépett, letaszítva onnan Olli Jokinent.

barkov most goals2

A Detroit az Edmonton legyőzésével szerezte meg egymás után a harmadik győzelmét. A Red Wings a duplázó Vlagyiszlav Namesztnyikov vezetésével épített háromgólos fórt a második harmad derekára. Az Oilers csak ezt követően érkezett meg a meccsbe és két gyors góllal ismét szorossá tette a találkozót. McDaidéknek 19 perce maradt az egyenlítésre, de ez már nem jött össze a 31 védéssel záró Alex Nedeljkovicnak köszönhetően. A Detroit sikerét Moritz Seider biztosította be egy üres kapus góllal.

A St.Louis büntetőkkel győzött Winnipegben. A Canada Life Centerben mindkét csapat egy-egy alkalommal szerzett vezetést. 2-2 után viszont beragadtak a csapatok, több gól nem született sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban. Az első gólig egészen a rávezetések negyedik köréig kellett várni, amikor Ryan O’Reilly találata egyben a Blues győzelmét is jelentette. A St. Louisban Jordan Binnington 39 lövést fogott és még négyet a rávezetések során, Pavel Bucsnyevics pedig karrierje 200. pontját jegyezte, míg a hazaiaknál Blake Wheeler pályafutása 700. pontját szerezte.

A Chicago büntetőkkel győzött a Pittsburgh ellen, amivel idei harmadik sikerének örülhetett. A Blackhawks kétgólos előnnyel várta az utolsó húsz percet, a Penguins azonban Jeff Carter duplájával megmentette az egyik pontot. A hazaiak a szétlövésekre meg tudtak újulni: Marc-Andre Fleury kapuja érintetlen maradt, Alex DeBrincat és Jonathan Toews pedig értékesítette a maga kísérletét. A két gólt szerző Carter már 402-nél jár a pályafutása során, ezzel éppen a 100. helyet foglalja el az NHL örökranglistáján.

A San José vetett véget a Calgary tíz meccset felölelő pontszerző sorozatának. A Sharks minden elismerést megérdemel a Flames otthonában aratott győzelmét követően, hiszen hét alapembere került kovidlistára. A fantasztikus csapatmunkát bemutató San Joséból Adin Hill emelkedett ki, aki 37 védése mellett kapusként is adott két gólpasszt. A kaliforniai csapatban utoljára Vesa Toskala volt képes ilyen bravúrra 2007. február 3-án a Chicago ellen 4-2-re megnyert mérkőzésen.

Az Anaheim majdnem elszórakozta a biztos győzelmet Vancouverben. A Ducks bő hat perccel a befejezés előtt még kettővel ment a Rogers Arenában, a Cnaucks azonban fantasztikus hajrával hosszabbításra mentette a meccset. A ráadásban már nem kegyelmezett az Anaheim, a negyedik perc végén Troy Terry eldöntötte a mérkőzést. A győztes gólt szerző Terry egymás után tizenkettedszer szerzett pontot, ez az idei szezon jelenlegi leghosszabb szériája.

A Seattle hiába vezetett kétszer is Vegasban, végül pont nélkül távozott a T-Mobile Arenából. A Golden Knights az első és a második harmad utolsó percében tudott egyenlíteni Alex Pietrangelo és Jevgenyij Dadonov révén, majd a harmadik legelején a 46 másodperc alatt duplázó Reilly Smith révén eldöntötte a mérkőzést. A szezont borzalmasan kezdő Vegas kezd magára találni, az utolsó nyolc mérkőzésből a hatodikat húzta be.