Info
Jégkorongblog » Ryan Pulock volt a nap hőse New Yorkban

Ryan Pulock volt a nap hőse New Yorkban

A hátvéd az utolsó másodpercben mentett a gólvonalon. Az Islanders 3-2-re nyert a Tampa Bay ellen, és egyenlített a Stanley Kupa-elődöntőben.

A Nassau Coliseumban szinte esemény nélkül pergett le az első játékrész. A Lightning mezőnyfölényt harcolt ki, voltak is lehetőségei, de ezek mind veszélytelennek bizonyultak, egy esetben sem kellett bravúrt bemutatnia Szergej Varlamovnak. A második húsz percre fordult a játék képe. A Bolts agresszívebben játszott, a mérkőzés feléhez közeledve a vendégek 17 lövésnél jártak, a hazaiak csak hatnál. Ilyen körülmények között váratlanul jött a New York-i Josh Bailey gólja, aki McDonagh lábai között találta meg a rést. A semmiből jött 0-1 alaposan megfogta Stamkosékat, és roppant módon meghozta Barry Trotz játékosainak az önbizalmát. Átvették az irányítást, uralták az egész pályát, ennek köszönhetően a harmad vége előtt még kétszer mattolták Vasziljevszkijt. Először Barzal vert be egy kipattanót az üresen maradt kapuba, majd Martin emelt fonákkal a hálóba. Az Islanders megnyugtató előnnyel mehetett a második pihenőre, ez azonban nem tartott sokáig. A biztos vezetés tudatában a New York-iak kicsit álmosan kezdték a befejező harmadot, amit azonnal megbüntetett a bajnokcsapat. Tyler Johnson és a góllövőlistát 12 találattal vezető Brayden Point alig több mint hat perc alatt minimálisra faragta a különbséget, visszahozva a reményt a Tampának. A Lightning mindent megtett az egyenlítésért, sorra dolgozta ki az akciókat, de képtelen volt megszerezni a hosszabbítást érő találatot. Az áhított gólhoz a legközelebb egy másodperccel a befejezés előtt járt a címvédő, de a bevetődő Ryan Pulock a gólvonalon térdelve blokkolta McDonagh lövését. Ezzel a mentéssel maradt a 3-2, így összesítésben 2-2-ről folytathatják a csapatok Floridában.

A hazaiaknál Szergej Varlamov 28 védéssel zárt, a vendégeknél Brayden Point zsinórban a hetedik mérkőzésen volt eredményes. Ez 7 másik játékossal megosztva az NHL történetének második legjobb szériája. A lista élén a philadelphiai Reggie Leach áll, aki 1976-ban tíz egymást követő mérkőzésen talált a kapuba.