A Montreal kisöpörte a Winnipeget

Tyler Toffoli hosszabbításban lőtte tovább a Canadienst. Az Islandersnek már csak egy győzelem kell a Boston ellen.

A Montreal 3-2-re nyerte túlórában a Winnipeg elleni negyedik mérkőzését és ezzel 4-0-ra a párharcot. A Canadiens végig kontroll alatt tartotta a meccset, a Jetsnek szinte momentuma sem volt, és csak Connor Hellebuycknak köszönhetően nem szenvedett súlyos vereséget. A Habs erősen kezdett, és 20 perc után kétgólos előnnyel mehetett az első pihenőre. Utána kicsit álmosan tért vissza a Montreal, ezt a Winnipeg két váratlan góllal büntette. Innentől visszaállt az első harmadban látott hoki: a Canadiens a kapujukhoz szorította a vendégeket, akik csak a hálóőrükben bízhattak. Jól mutatja a Winnipeg gyenge támadójátékát, hogy az egyenlítő góltól a Montreal győztes találatáig tartó 36 perces időszakban mindössze hat kaput eltaláló lövése volt. 2-2 után az volt a kérdés, hogy a Habs mikor szerzi meg a mindent eldöntő gólt. Erre a hosszabbítás második percéig kellett várni, ekkor Cole Caufield centerezését Tyler Toffoli vágta be. A Montreal nyert, és a következő körben a Colorado?Vegas párharc győztesével találkozik.

A divíziónegyedik Canadiens az előző párharcot 1-3-ról fordította meg, most söpréssel lépett tovább. Korábban erre csak az Edmonton volt képes 1990-ben, valamint a Tampa Bay 2011-ben. A Habs a Toronto elleni párharc 4. mérkőzése óta ? összesen 438 perce?  nem játszott hátrányban, ami a második leghosszabb sorozat az NHL történetében. Az első helyet is a Montreal foglalja el, 488 perccel még 1960-ból.

A New York Islanders fantasztikus helyzetkihasználásának és kiváló emberelőnyös játékának köszönhetően 5-4-re nyert Boston otthonában, így egy lépésre van a konferenciadöntőtől. Az előző két összecsapást elveszítő Bruins hatalmas elánnal kezdett, és másfél perc után meg is szerezte a vezetést David Pastrnak révén. A folytatás egyáltalán nem úgy alakult, ahogy azt Bruce Cassidy edző elképzelte: a csak szórványos ellentámadásokra képes Islanders kegyetlenül megbüntette a hazaiak sorozatos hibáit, aminek köszönhetően öt gólt szerzett a következő hatból. A New York-iak úgy vezettek a második harmad végén 4-2-re, hogy háromból három emberelőnyt kihasználtak, és a kapura lövéseik felét létszámfölényes helyzeteik alatt hozták össze az első 40 percben. A 16 lövésből négyet kapó Tuukka Raskot le is vette Cassidy, de a finn helyére érkező Jeremy Swayman az első lövésből kapitulált. 2-5 után óriási hajrát nyitott a Boston, ám hiába nyerte a harmadik harmadban 18-3-ra a kapura lövéseket, ez csak arra volt elég, hogy két gólt szerezve szépítsen. Az Islandersben öten is két ponttal zártak, ám a meccs embere a 40 lövést hárító Szemjon Varlamov lett.