Zsinórban tizenkettedszer pontszerző a Carolina

Ez az NHL jelenlegi leghosszabb sorozata, és mindössze egy mérkőzésre van a franchise-rekordtól.

New Jerseyben ért véget a Boston négyes győzelmi szériája. A Bruins kétszer is nyerésre állt, de a Devils Jesper Boqvist, majd Jegor Sarangovics góljaival egyenlíteni tudott és kiharcolta a hosszabbítást. Itt már nem osztottak lapot a Bostonnak, Bergeronéknak kaput eltaláló lövésük sem volt. A Devils ellenben végig szorongatott, és a harmadik percben a mérkőzés első találatát is szerző Pavel Zacha révén megszerezte a győzelmet.

A Pittsburgh stílusosan vágott vissza a Philadelphiának a két nappal ezelőtti súlyos vereségért: ugyanúgy hetet lőtt, mint előzőleg az ellenfele. A két összecsapás között annyi különbség volt, hogy a Flyers 7-2-re nyert, a Penguins pedig 7-3-ra. A Pittsburgh a második harmad elején már hárommal ment, innen nem volt visszaút a hazaiaknak. Sidney Crosby és Jake Guentzel három ponttal zárt, míg a másfél hónapos kihagyás után második meccsét játszó Jevgenyij Malkin neve mellé először került két egység. A Pittsburgh a győzelemnek köszönhetően két ponttal előzi meg a Washingtont a Keleti-csoport élén, ám két mérkőzéssel többet játszott riválisánál.

A liga legrosszabb mutatójával rendelkező Buffalo két nap alatt kétszer nyert a playoffba már bejutott New York Islanders ellen, ezúttal 4-3-ra büntetőlövésekkel. Akárcsak az első mérkőzésen, most is az a Michael Houser volt a nap hőse, aki ezt megelőzően több mint egy éve védett utoljára, akkor is az ECHL-ben. Houser összesen 45 lövést fogott a rendes játékidőben és a hosszabbításban, valamint még hármat a rávezetések során. A 28 éves kapus mellé ezen az estén Anders Bjork tudott felnőni. A balszélső duplájával jött vissza a meccsbe a Buffalo, majd ő volt az is, aki a rávezetések során az egyetlen gólt szerezte.

Michael Houser

A Chicago hiába vezetett egy harmadot követően 2-0-ra a Carolina otthonában, a Hurricanes összekapta magát a meccs második felére, és végül sima 6-3-mal hozta egymás utáni ötödik győzelmét. A fordításból Teuvo Teravainen és Andrej Szvecsnyikov 3-3 ponttal, Nino Niederreiter egy duplával vette ki a részét. A sérülés miatt hét meccset mulasztó Petr Mrazek 27 védéssel tért vissza a Hurricanes kapujába. A Carolina a győzelemmel óriási lépést tett a Central-csoport megnyerése felé, hiszen három meccsel a befejezés előtt négy pont az előnye a Floridával szemben, ráadásul egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, mint üldözője.

A Vancouver a 34. másodpercben az első lövésből megszerezte a vezetést az Edmonton ellen ? amivel el is használta minden puskaporát. A fennmaradó több mint 59 percben Mike Smith lehúzta a rolót, és sima 4-1-es győzelemre vezette az Oilerst. Az Edmonton szuperkettőse, a Connor McDavid, Leon Draisaitl duó ezúttal négy pontot szorgoskodott össze: előbbi két assziszt, utóbbi két gól formájában. McDavid a két újabb pontjával 93 egységnél jár, és ha tudja tartani az ütemet, akkor 102-vel fejezheti be az idén mindössze 56 meccses alapszakaszt.