A Boston is bejutott a rájátszásba

Biztosan nem lesz ott a playoffban a San José és a Chicago. Sebastian Aho triplázott, McDavid Gretzky és Lemieux nyomdokaiban jár.

A hazai jégen játszó Florida háromszor is vezetett két góllal a Dallas ellen, ennek ellenére csak hosszabbításban tudta felülmúlni a tavalyi döntőst. A Stars a harmadik harmad elején 4-4-re módosította az állást, ekkor az egyenlítő találatot az a Tyler Seguin lőtte, akinek csípősérülése miatt ez volt az első találkozója a szezonban. A győztes gólt a ráadás harmadik percében Aleksander Barkov szerezte emberelőnyben. A Florida kapujában Spencer Knight 25 lövést fogott, és a liga történetének legfiatalabb kapusa lett, aki az első négy találkozóját kivétel nélkül megnyerte.

A Buffalo meglepetésre kétgólos hátrányból nyert a New York Islanders ellen. A Sabres a második harmad végén szépített Tage Thompson találatával, majd az utolsó nyolc percben a duplázó Sam Reinhart vezetésével további három gólt ütve beállította a 4-2-es végeredményt. A meccs egyértelmű hőse a Buffalo 34 védést bemutató kapusa, Michael Houser volt. A 28 éves hálóőrnek ez volt az első találkozója az NHL-ben, legutóbb 2020. március 7-én védett profi mérkőzésen, még az ECHL-es Cincinnati színeiben. A másik oldalon Szemjon Varlamov góltalansági sorozata 248 percnél ért véget, amivel jócskán odavert Chico Resch 178 perces franchise-rekordjának.

A Boston hozta a kötelezőt New Jerseyben, amivel bebiztosította a helyét a legjobb négy között a Keleti-csoportban. A 3-0-ra nyerő Bruinsban Tuukka Rasknak 20 védés is elég volt a shutouthoz, Patrice Bergeron pedig két pontot szerzett, akárcsak a 800. mérkőzését játszó Brad Marchand. A Boston egymás után a negyedik győzelmét szerezte, és a tizediket az utolsó tizenkettőből.

Nem várt eredmény született Philadelphiában, ahol a playoffról lemaradó Flyers kiütötte a divízióját vezető Penguinst. A Pittsburghön az esem segített, hogy a sérülés miatt 23 mérkőzést kihagyó Jevgenyij Malkin visszatért a csapatba, a Pens vele is 7-2-es vereséget szenvedett. A Flyersben Claude Giroux, Joel Farabee és Jakub Voracek egyaránt három pontot szerzett, Alex Lyon 35 lövést fogott, és 15 hónap után nyert ismét ismét mérkőzést.

A Washington kihasználta a Pittburgh botlását, nyert a Rangers otthonában, és pontszámban utolérte a keleti listavezetőt. A Gardenben az első felvonást a Capitals nyerte 2-1-re, a másodikat ugyanilyen arányban a New York-iak vitték el. A befejező játékrészben is három gólt született, ezeket kivétel nélkül a Capitals szerezte, beállítva a 6-3-as végeredményt. A meccs embere Daniel Sprong volt, aki győztes gólt szerzett, majd percekkel később kihagyhatatlan helyzetbe hozta Nicklas Bäckströmöt. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a Washingtonba visszatért a négy meccset mulasztó Alekszandr Ovecskin, ám az első shift és 39 másodperc játék után az öltöző felé vette az irányt, és nem is tért vissza a mérkőzés folyamán.

A Chicago sima vereséget szenvedett Carolinában, ezzel matematikailag is eldőlt, hogy az elmúlt évtizedben három Stanley Kupát nyerő klub nem lesz ott a rájátszásban. A Blackhawksnak semmi esélye nem volt a PNC Arenában, a Hurricanes féltávnál már néggyel ment, a végén pedig 5-2-re nyert. A hazaiaknál Sebastian Aho idei első ? karrierje negyedik ? mesterhármasát jegyezte.

1aho

A Nashville hosszabbításban nyert a Columbus ellen, amivel négy pontra növelte az előnyét a playoffért vívott harcban a Dallasszal szemben. A Predators a második játékrészben hármat lőtt, és úgy tűnt, könnyedén begyűjti a győzelmet. A Blue Jacekts azonban Emil Bemström klasszikus mesterhármasával visszajött a meccsbe, és megmentette az egyik pontot. A győzelmet jelentő találatot a korábban is eredményes kapitány, Roman Josi lőtte a hirtelen halál negyedik percében.

A Toronto egy megnyertnek tűnő mérkőzést bukott el a Montreal otthonában. A Leafs kétszer állt nyerésre a Bell Centerben, de a Canadiens kétszer is egalizálni tudott, másodszor 52 szekundummal a vége előtt Phillip Danault révén. A győztes gólt az újonc Cole Caufiled ütötte, aki karrierje második találatát is a hirtelen halálban szerezte. Erre korábban csak két játékos volt képes, Albert Hughes (New York Americans) az 1930/31-es szezonban, illetve Brent Seabrook (Chicago Blackhawks) 2005/06-os évadban.

A Winnipeg a kanadai fővárosban gyűjtötte be egymás után a hetedik vereségét. A Canadian Tire Centerben a Jets végigtámadta a mérkőzését, de egészen az 50. percig képtelen volt a bevenni a parádésan védő Filip Gustavsson kapuját. Az egyenlítő gól után a Jets óriási offenzívát indított a győztes gólért és a rossz sorozat lezárásért, de nem tudta begyötörni az áhított találatot. A sok kihagyott ziccer visszaütött, egy perccel a befejezés előtt az Ottawa részéről Nyikita Zajcev eldöntötte a pontok sorsát.

A St. Louis ha nehezen is, de két késői góllal 3-1-re győzött az Anaheim ellen, amivel megerősítette még rájátszást érő negyedik helyét a Nyugati-csoportban. Jordan Binningtonnak 19 védés elég volt a győzelemhez, a mérkőzés azonban nem róla, hanem az egy gólpasszt kiosztó és négyszeresen jubiláló David Perronról marad emlékezetes. A veterán balszélső karrierje 900., a St. Louisban a 600. mérkőzését játszotta, emellett megszerezte a 600. pontját, amiből kereken 400 a bluesos korszakára esik.

perron 4 milestones

A Minnesota a befejező játékrészben mutatott kiváló teljesítményének köszönhetően nyert a Vegas ellen. A Golden Knights az első és a második etapot is hozta az egyaránt két pontot szerző Mark Stone, Alec Martinez, William Karlsson trió jóvoltából. Az utolsó húsz perc kezdete előtt a vendégek 5-3-ra vezettek. A Wild viszont feltámadt, és először Kevin Fialal góljával szépített, majd az utolsó másfél percben Kirill Kaprizov és Jonas Brodin találataival megfordította az összecsapást. A Nyugati-csoportot vezető Vegasnak ebben a szezonban nagyon nem megy a Minnesota ellen, 13 vereségéből 5-öt a Wild elleni 7 mérkőzésen gyűjtött be.

A Los Angeles Anze Kopitar vezérletével nyert 3-2-re az Arizona ellen, amely ezzel a vereséggel elvesztette az esélyét a playoffra. A Kings a mérkőzés derekán nyerte meg a meccset, amikor szlovén center jóvoltából először egyenlített, majd az ő átadásából Alex Iafallo a győztes találatot is megszerezte. Kopitar a két pontjával 999-nél jár, így csak egy lépés választja el attól, hogy az NHL 91. és Kings negyedik 1000 pontos játékosa legyen.

Connor McDavid zsenialitása dupla hasznot jelentett az Edmontonnak. Az Oilers egyrészt 5-3-ra győzött Vancouverben, másrészt bebetonozta a rájátszásban való részvételét. A kanadai táblázatot utcahosszal vezető McDavid neve mellé 2-2 gól és gólpassz került, amivel 91 (30+61) pontnál jár kerek félszáz mérkőzést követően. Az NHL történetében 50 mérkőzésen legalább 30 gólt és 60 asszisztot szerezni korábban csak Wayne Gretzky és Mario Lemieux volt képes.

A Colorado kétszer is kétgólos hátrányban volt San Joséban, mégis el tudta hozni a pontokat, ami azt jelenti, hogy a Sharks nem juthat be a rájátszásba. A hazaiak 3-1-re, majd 4-2-re is vezettek, de az utolsó tíz percben az Avalanche remekül hajrázott, és Gabriel Landeskog, valamint Nazem Kadri révén egyenlített. A denveriek lendülete a hosszabbításra is kitartott, ahol Andre Burakovsky az első perc végén lezárta a mérkőzést. A már említett Landeskog, Burakovsky páros mellett két ponttal zárt a Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen duó is.