A házigazda USA kiesett a negyeddöntőben

Svédország nyerte az ifjúsági vb kieséses szakaszának első rangadóját, az Egyesült Államokkal húsz éve nem fordult elő hasonló.

A favoritok valamennyien sikerrel vették a texasi U18-as világbajnokság negyeddöntőit. A fehéroroszok szépen tartották magukat az oroszok ellen, 0-3-ról felzárkóztak 2-3-ra, az utolsó felvonásban azonban már csak az esélyesebb együttes talált be, amely 5-2-re nyert. Matvej Micskov ezúttal 1 gólt tett hozzá az eddigiekhez, így kereken 10 találattal áll a góllövőlista élén. Oroszország ellenfele az elődöntőben az a Finnország lesz, amely a csoportkörben büntetőkkel legyőzte. A finnek ellen nem adták magukat könnyen a svájciak, az első gólra egészen a 40. percig kellett várni, majd a másodikra az 51.-ig, 2-0 lett a vége. A csehek helytállása viszont elmaradt, azok után, hogy a csoportkörben 11-et kaptak az oroszoktól, a kanadaiak is két számjegyig jutottak ellenük. A 10-3-ból 2 góllal és 3 assziszttal vette ki a részét a 15 éves Connor Bedard. A nap rangadóját az Egyesült Államok vívta Svédországgal. A háromkoronások 5-2-re nyertek egy drámai végjátékban, így a házigazda ? amely az elmúlt két évtizedben 9 alkalommal volt aranyérmes ? szinte példátlannak mondható módon máris elbúcsúzott.