Playoffos a Tampa, a Pittsburgh és a Washington

A Philadelphia biztosan nem lesz ott a rájátszásban, a Calgary még kapaszkodik, a Rangers esélyei elszállni látszanak.

A Tampa Bay nyert a Dallas ellen, és ezzel bebiztosította a helyét a rájátszásban. A bajnokcsapat nyerő embere Andrej Vasziljevszkij volt, aki shutouttal vette ki a részét a 3-0-s győzelemből. Az összesen 20 védést bemutató orosz a 30. sikerét szerezte, amivel listavezető a ligában.

A Rangers elvesztette a New York-i városi rangadót, és ezzel kiszállni látszik a playoffért folytatott küzdelemből. Akárcsak Tampában, itt is egy orosz kapus volt a főszereplő: név szerint Szemjon Varlamov, aki 25 védéssel nullázta le a városi riválist. Az Islanders hálóőre hat hibátlan mérkőzéssel a legjobb az egész NHL-ben.

A Boston kihasználta a Rangers botlását, hajrájának köszönhetően megverte a Buffalót, amivel hat pontra növelte előnyét közvetlen üldözőjével szemben. A Bruins 2-2 után az utolsó tíz percben nyerte meg a meccset, amikor Charlie Coyle, Taylor Hall és Brad Marchand is betalált. Marchand zsinórban hatodszor szerzett legalább 60 pontot egy szezonban, erre legutóbb Ray Bourque volt képes a Bostonban 1988 és 1994 között.

marchand

A Philadelphia vereséget szenvedett New Jerseyben, amivel matematikailag is eldőlt, hogy a narancsmezesek nem lesznek ott az egyenes kieséses szakaszban. A Flyers az első harmadot követően kétgólos hátrányban volt, majd a különbség háromra nőtt a befejező játékrész elejére. A Devils 5-3-ra győzött, a sikerből Jegor Sarangovics két emberelőnyös találattal, Mackenzie Blackwood 21 védéssel vette ki a részét.

A Pittsburgh hosszabbításban verte a Washingtont, de a megszerzett pontokkal mindkét csapat biztosította a helyét a Keleti-csoportban a legjobb négy között. Az amerikai fővárosban minden játékrész egálra végződött, a nyitó és a záró harmad egy-egy gólt hozott mindkét oldalon, a középső harmad kettőt-kettőt. A mérkőzést lezáró találatot Jake Guentzel ütötte. A Penguins zsinórban tizenötödször jutott rájátszásba, ez a négy nagy major bajnokság (NHL, NBA, NFL, MLB) leghosszabb aktív sorozata.

A Carolina könnyedén nyert a Detroit ellen 3-1-re, és ezzel kilenc mérkőzésre nyújtotta pontszerző szériáját. Teuvo Teravainen és Sebastian Aho két-két ponttal gazdagodott, James Reimernek mindössze 16 védés elég volt, hogy győzelem kerüljön a neve mellé. A Carolinának két pont az előnye a Floridával szemben a Central-csoport élén, ráadásul két mérkőzéssel kevesebbet játszott közvetlen üldözőjénél.

A Vancouver az egy hónapos koronavírus-szünet után lendületesen tért vissza a bajnokságba, sorra szerezte a győzelmeket, reális esélye volt a playoffra. A jó kezdés után azonban alaposan visszaesett: az utolsó öt mérkőzéséből a negyediket bukta el, így búcsút inthet a folytatásnak. A Canucks ezúttal Torontóban maradt alul, ahol a Maple Leafs könnyedén nyert 4-1-re. A góllövőlistát vezető Auston Matthews megszerezte a 36. találatát, míg David Rittich csupán 15 védésre volt szüksége a sikerhez.

A St. Louis saját maganehezítette meg a dolgát Minnesotában. A Blues a felénél már hárommal ment, bő négy perccel a befejezés előtt is kétgólos volt még az előnye, a Wild azonban Victor Rask és Kirill Kaprizov révén kiharcolta a ráadást. A két gyorsan bekapott gól komoly figyelmeztetés volt a vendégeknek, akik a ráadásban a korábban is eredményes Ryan O’Reilly révén megszerezték a pluszpontot. Az egymás után negyedszer nyerő St. Louis fél lábbal a playoffban van, hat mérkőzéssel a befejezés előtt öt pont a fórja az Arizona előtt.

oreilly

Elias Lindholm duplázott, Jacob Markström 30 lövést fogott, ennyi elég volt a Calgarynak, hogy a soros albertai rangadót 3-1-re megnyerje az Edmonton ellen. A center és a kapus mellett ki kell emelni a Mark Giordano vezette védelmet is, amely levette a pályáról a Connor McDavid, Leon Draisaitl kettőst. Az Edmonton szuperduója pont nélkül zárt, és csak 3-3 kapura lövésig jutott. A Flames az utolsó négy mérkőzéséből hármat megnyert, ennek köszönhetően négy pontra megközelítette a rájátszást jelentő 4. helyen álló Montrealt.

A Florida kétszer is hátrányba került a Chicago otthonában, ennek ellenére fordított, és a hosszabbításban megszerezte mindkét pontot. A Panthersben az 1+1-ig jutó Brandon Montour, Alex Wennberg páros vitte a prímet, míg a győztes gólt Sam Bennett lőtte egy remek egyéni akció végén. A Florida kapujában az újonc Spencer Knight 24 lövést fogott, és zsinórban a harmadik mérkőzését nyerte.