A CSZKA másodszor vagy az Avangard először?

Megismétlődik a 2019-es Gagarin Kupa-döntő a KHL-ben. Akkor a moszkvaiak söpréssel szerezték meg első sikerüket.

Vasárnap kezdődik a 2021-es Gagarin Kupa-döntő, ahol nyugatról a SZKA-t 4-2-es összesítéssel búcsúztató CSZKA, valamint keletről az Ak Barsz elleni hetedik mérkőzés hosszabbítását behúzó Avangard játszik egymással. A két csapat eddig egyszer találkozott KHL-fináléban: 2019-ben a moszkvaiak 4-0-s összesítéssel gázoltak át az omszkiakon. Azt megelőzően a CSZKA kétszer járt döntőben, 2016-ban a Metallurg 4-3-ra, 2018-ban az Ak Barsz 4-1-re múlta felül. Az Avangard első KHL-döntője emlékezetesre sikerült: 2012-ben már 3-1-re vezetett a Dinamo Moszkva ellen, de a fővárosiak megfordították a párharcot, és a hetedik meccsen Omszkban szerezték meg első Gagarin Kupájukat.

A remek kapusteljesítményt nyújtó svéd Lars Johansson volt az alapszakaszgyőztes CSZKA eddigi menetélések a kulcsa. A 33 éves hálóőr a rájátszás eddigi 17 mérkőzésén 18 gólt kapott, ami a hosszabbítások játékidejét beleszámítva kereken 1-es kapottgól-átlagot jelent 96,1%-os védési hatékonyság mellett. Johanssonnak ez lehet az első érdemi Gagarin Kupa-sikere, ugyanis a 2019-es győzelem során kevesebb mint 11 percet állhatott a vasak között Ilja Szorokin cseréjeként. A moszkvai mezőnyjátékosok közül ketten emelkednek ki: Konsztantyin Okulov 5+11, Makszim Salunov 10+5 ponttal volt csapata vezére a nagydöntőig. A hátvédek közül Mat Robinson remekel, ő 2+6 pontos, e mennyiség felét a SZKA elleni főcsoportdöntőben gyűjtötte be.

Simon Hrubec a rájátszás közben vált első számú kapussá az Avangardnál. Bob Hartley eleinte Igor Bobkovnak szavazott bizalmat, de az orosz hálóőr csak az Avtomobiliszt elleni főcsoport-negyeddöntőben védett jól, a Metallurg elleni párharc első meccsén 30 lövésből 5 gólt kapott, ezt követően Hrubec kapott lehetőséget, majd amikor újra Bobkov állhatott a vasak közé, 12 lövésből csak 9-et védett. A playoff közben beugró cseh az Ak Barsz elleni főcsoportdöntőnek 96,6%-os védési hatékonysággal vágott neki, itt 7 meccsen 11 gólt kapott, picit romlott a mutatója, 95,4%-on áll jelenleg, miközben 1,43-as a kapottgól-átlaga. Az omszki csatárok közül Szergej Tolcsinszkij a legjobb a 18 meccsen szerzett 5+11 pontjával, míg a 15-ször jégre lépő Reid Boucher 5+8 pontos. A rutinos Ilja Kovalcsuk 4 gólnál és 5 gólpassznál jár a playoffban.

Gagarin Kupa-döntő, 2021:

2021. április 18., vasárnap: CSZKA?Avangard
2021. április 20., kedd: CSZKA?Avangard (Sport 1, felvételről, 23:30)
2021. április 22., csütörtök: Avangard?CSZKA (Sport 2, felvételről, 22:30)
2021. április 24., szombat: Avangard?CSZKA (Sport 1, felvételről, április 25., 0:30)
2021. április 26., hétfő: CSZKA?Avangard (Sport 2, 18:30)*
2021. április 28., szerda: Avangard?CSZKA (Sport 2, 18:30)*
2021. április 30., péntek: CSZKA?Avangard*