Ismét klasszikus tripla és 6 pont Zibanejadtól

A svéd center 8 nap alatt másodszor intézte el a Philadelphiát. Grimaldi 4 gólt lőtt, Crosby megszerezte az 1300. pontját.

A Boston kovidveszély miatt egy hét szünet után lépett ismét pályára. A Bruins ellenfele az az Islanders volt, amely ellen mind a négy idei mérkőzését elvesztette. A mérkőzés első két gólját a Boston lőtte, és úgy nézett ki, sikerül megszakítania rossz sorozatát. A folytatásban viszont a New York-iak átvették a kezdeményezést, és Jean-Gabriel Pageau vezetésével fordítottak. A Bruins 2 perccel a befejezés előtt kiharcolta a hosszabbítást, amivel ismét megszerezte az esélyt az idei első győzelemre. Ez azonban gyorsan elillant, Anthony Beauvillier a 21. másodpercben belőtte a győztes találatot.

Ismételte magát a történelem Philadelphiában, ahol a Rangers Mika Zibanejad vezetésével megint agyonverte a Flyerst. A svéd center egy hete 6 pontot és klasszikus triplát ért el a 9-0-ra megnyert meccsen, és most megismételte a produkciót a 8-3-ra végződött találkozón. Zibanejad az első játékos az NHL történetében, aki 6 pontot tudott szerezni két egymást követő meccsen ugyanazon csapat ellen. A Wells Fargo centerben korán eldőlt a mérkőzés, a Rangers 22 perc játék után 6-0-ra vezetett, ennek köszönhetően a folytatásban kényelmes játék ment a jégen. A svéd mellett az 5 gólpasszt kiosztó Adam Fox és a 41 védést bemutató Igor Sesztyorkin emelkedett ki.

Menthetetlenül zuhan a Buffalo, amely egymás után a 16. vereségét könyvelhette el. A Sabres ezúttal a Pittsburgh otthonában maradt alul, ahol gólt sem tudott ütni. Casey DeSmith 36 védéssel ért el shutoutot, a cseh Radim Zohorna góllal mutatkozott be az NHL-ben, Sidney Crosby három gólpasszal megszerezte az 1300. pontját. A Penguins kapitánya a 36. játékos, aki elérte ez a mérföldkövet, és a harmadik aktív hokis Joe Thornton (1521) és Alekszandr Ovecskin (1305) mögött. Crosbynak az 1300 egységhez 1017 meccsre volt szüksége, ezzel 8. az örökranglistán.

crosby 1300

A Washington szűken nyert a New Jersey ellen, a nyolcadik győzelmét szerezve az utolsó kilenc mérkőzésén. Az első és a második játékrész is 1-1-re végződött, a harmadikat viszont 2-1-re hozta a Capitals, ami döntőnek bizonyult a végeredményt illetően. A győztes gólt 8 perccel a befejezés előtt Jevgenyij Kuznyecov szerezte Ovecskin kipattanójából.

Hosszabbításban győzött a Carolina a Columbus otthonában. A Hurricanes végig irányította a meccset a Nationwide Arenában, kétszer is előnyben játszhatott, ám a Jackets kétszer is visszajött a meccsbe, másodszor 16 szekundummal a befejezés előtt Oliver Björkstrand révén. A Carolina végül Sebastian Aho góljával zárta le a hirtelen halált másfél perc játékot követően. A győztes gólt szerző finn mellett Dougie Hamilton emelkedett ki, aki egymás után a 13. meccsén szerzett pontot, tovább javítva a franchise-rekordot.

A ráadásban győzött a Toronto is az Ottawa vendégeként. A kanadai fővárosban az első harmadot a hazaiak nyerték egy góllal, a másodikat ugyanilyen módon a vendégek. A harmadik harmad derekán volt egy gyors gólváltás a csapatok között, ami után már nem változott az eredmény a rendes játékidőben. Úgy nézett ki, hogy a hosszabbítás is lepereg gól nélkül, ám 17 másodperccel a befejezés előtt Justin Holl megtalálta az utat a Senators kapujába.

A Minnesota a St. Loius ellen nyerte meg egymás után a 11. hazai mérkőzését, amivel tovább javította az aktuális klubrekordot. Az Xcel Energy Centerben felborult a pálya, ám a Blues hiába nyerte 37-11-re a lőpárbajt, gólt sem tudott lőni a fantasztikus napot kifogó Cam Talbotnak. A Wild ellenben a kevés lehetőségéből kettőt is gólra váltott a középső harmadban Marcus Johansson és Kirill Kaprizov révén, ami ezen az estén elég volt a sikerhez.

Chicagóban hasonló forgatókönyv szerint zajlottak az események. A Florida nyerte 41-21-re a kapura lövéseket, de képtelen volt bevenni Kevin Lankinen ketrecét. A Blackhawks sokkal jobban gazdálkodott a lehetőségeivel, összesen három gólt szerzett, amiből kettőben is szerepet játszott a Patrick Kane, Brandon Hagel duó.

A Nashville a mesternégyest szerző Rocco Grimaldi vezetésével egy hetessel küldte haza a Detroitot. A Predators nem finomkodott, azonnal nekiesett az ellenfelének, és nyolc perc után már négy gólnál járt, amihez még hármat tett hozzá a mérkőzés hátralévő részében. Grimaldi játéka igazi meglepetés volt, mert a mérkőzést megelőzően az egész szezonban mindössze háromszor volt eredményes, és az elmúlt 15 mérkőzésen pont sem került a neve mellé. A Red Wings becsületét Bobby Ryan mentette meg, a végeredmény 7-1 lett.

grimaldi 4 goals

A Dallas vetett véget Andrej Vasziljevszkij 12 meccset feleölelő győztes sorozatának. A Tampa jól kezdett, a 6. percben már kettővel ment, így ekkor semmi nem utalt arra, hogy az orosz hálóőr aktív franchise-rekordja megszakad. A Stars azonban rendezte a sorait, és még a játékrész befejezés előtt három gólt ütve fordított. A bajnokcsapat ezután mindent megtett az egyenlítésért, de csak öt perccel a befejezés előtt tudta újra bevenni Jake Oettinger kapuját. 3-3 után mindenki a hosszabbításra készült, kivéve Roope Hintzet, aki csodálatos egyéni akció végén vette be a Bolts ketrecét.

A Nyugati-csoport elsője és másodikja találkozott Denverben, ahol a Colorado fogadta a Vegast. A várt nagy csata elmaradt, az Avalanche simán elintézte riválisát, és pontszámban be is fogta. A Colorado a második játékrészben döntötte el a rangadót, amikor 11 perc alatt négyszer mattolta a Knights védelmét. Gabriel Landeskog, Cale Makar és J. T. Compher egy-egy góllal és előkészítéssel járult hozzá a győzelemhez.