Vasziljevszkij továbbra is verhetetlen

A Tampa kapusa a 11. meccsét nyerte zsinórban, ez klubrekord-beállítás. Kessel az 500. gólpasszát adta. 20 éve nem látott bravúr a Dallastól.

A Pittsburgh Sidney Crosby és Jake Guentzel két-két pontjával, valamint Casey DeSmith 24 védésével verte a New Jerseyt. A hazai pályán játszó Devils ütötte az elsőt a nyolcadik percben, de a folytatásban már képtelen volt bevenni DeSmith ketrecét. A Penguins a bekapott gól után átvette az irányítást, és szó szerint bedarálta vendéglátóját. A fekete-sárgák a második harmad elején két perc alatt fordítottak, míg a harmadik harmadban a már említett Guentzel révén a győzelmet is bebiztosították. Steve Sullivan a 233. meccsét nyerte a Pens edzőjeként, és ezzel Eddie Johnstont megelőzve feljött a második helyre. A lista élén belátható közelségben Dan Bylsma áll 252 sikerrel.

A fantasztikus napot kifogó Juuse Saros 48 lövésből 47-et hárított, de a Nashville számára ez is kevés volt a győzelemhez Floridában. A végig hatalmas fölényben játszó délkeletiek a finn teljesítményének köszönhetően csak másodpercekkel a befejezés előtt tudták bebiztosítani a győzelmüket Anthony Duclair üres kapus találatával. A Panthers óriási fölényét jól tükrözte, hogy Chris Driedgernek 21 védés is elég volt a shutouthoz.

A Dallas több mint 20 év után hozta le kapott gól nélkül a detroiti kirándulást. 2000. november 17-én Ed Belfour nem kapott gólt a Red Wings otthonában, most ugyanezt a bravúrt hajtotta végre Anton Hudobin, akinek 21 védés kellett a nullázáshoz. Az orosz hálóőr mellett Tanner Kero érdemel említést, aki 2017. november 12-én volt utoljára eredményes az NHL-ben még a Chicago tagjaként.

hudobin so

A Colorado három nap alatt kétszer lépte le a Minnesotát. Az első meccs sima 5-1-es sikerét a másodikon fokozni tudta az Avalanche, amely ezúttal 6-0-ra verte a Wildot. Akárcsak az első összecsapáson, a másodikon is a Gabriel Landeskog, Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen hármas vitte a prímet 2 góllal és összesen 7 ponttal. Philipp Grubauer 31 védéssel az 5. shutoutját szerezte, amivel listavezető idén a kapusok között.

Az Andrej Vasziljevszkij és Victor Hedman vezette Tampa Bay semmi esélyt nem adott a Chicagónak. A találkozó első négy gólját a Bolts ütötte, amiből hármat a svéd bekk készített elő. 4-0 után csak az volt a kérdés, hogy az orosz lehozza-e a meccset hibátlanul. Erre nem válasz született, negyed órával a befejezés előtt Alex DeBrincat mentette meg a Hawks becsületét. A 30 védést bemutató Vasziljevszkij zsinórban a 11. meccsét nyerte, amivel beállította Louis Domingue klubrekordját. Az abszolút NHL-csúcs 14 mérkőzés. Ezt holtversenyben a Tiny Thompson (Boston Bruins, 1929/30), Tom Barrasso (Pittsburgh Penguins, 1992/93), Jonas Hiller (Anaheim Ducks, 2013/14), Szergej Bobrovszkij (Columbus Blue Jackets, 2016/17) négyes tartja.

A Rangers visszavágott a Washingtonnak az egy nappal korábban elszenvedett vereségért, amivel végett vetett a fővárosiak hetes győzelmi sorozatának. Akárcsak az előző találkozón, most is a New York-iak ütötték az elsőt a nyitó harmadban. A Capitals a harmadikban ugyanúgy egyenlített, de ezúttal nem tudott fordítani. A Rangers jobban koncentrált a hajrában ,és az utolsó két és fél percben Zibanejad és Howden találataival behúzta a meccset. A Washington centere, Nicklas Backström 961. pontját szerezte, amivel a svéd játékosok listáján Henrik Zetterberget megelőzve a hatodik helyre lépett.

A New York Islanders gyorsan lerendezte a Philadelphiát, negyed óra játék után már 4-0-ra vezetett, a gólokból Casey Cizikas kettőt vállalt magára. A vége sima 6-1 lett, így az Islanders két vereség után szerzett ismét pontokat. Ilja Szorokinnak mindössze 23 védés elég volt ahhoz, hogy egymás után hetedszer korcsolyázzon le győztesen a jégről.

A Columbus úgy nyert büntetőkkel a Carolina ellen, hogy kétszer is a sírból hozta vissza a meccset. Először a rendes játékidő végén, amikor Seth Jones 29 másodperccel a vége előtt harcolta ki a hosszabbítást. Másodszor a rávezetések során Patrik Laine jóvoltából, aki a harmadik kör második embereként vette be a Hurricanes kapuját. A szétlövések egy párral később értek véget, ekkor Nino Niederreiter hibázott, Oliver Björkstand viszont nem. A Carolina játékosa, Dougie Hamilton zsinórban tizenegyedszer volt pontszerző, ezzel beállította Mark Howe  hátvédekre vonatkozó1979/80-as klubrekordját.

A Montreal megszenvedett a győzelemért a Vancouver ellen, mert hiába nyerte 40-18-ra a lőpárbajt, csak szétlövésben tudta felülmúlni ellenfelét. A Canucks remekül gazdálkodott a lehetőségeivel, ennek köszönhetően 2-1-re, majd 4-3-ra is vezetett. Az előnyét azonban nem tudta megtartani, a Canadiens Brendan Gallagher jóvoltából 4-4-re módosította az eredményt. A rávezetések a hatodik körben értek véget, amikor Jimmy Vesey hibázott, Tomas Tatar nem. A Montreal 9 sikertelen kísérletet követően a szezonban először tudott nyerni a rendes játékidő letelte után. Előzőleg hat mérkőzést bukott el a hosszabbításban és hármat szétlövésben.

Közel egy hónapos kihagyás után 31 védéssel és shutouttal tért vissza a Toronto kapujába Jack Campbell. Érdekesség, hogy az utolsó mérkőzésén az Edmonton ellen is hibátlanul védett, így a kapuja összességében 133 perce érintetlen. A győzelemmel a Maple Leafs talán visszatér a helyes útra, ezt megelőzően ugyanis hat meccset elvesztett az utolsó hétből.

Derick Brassard és Antti Raanta vetett véget az Arizona ötös nyeretlenségi sorozatának. A Coyotes az Anaheim otthonából hozta el gond nélkül a pontokat, ahol a veterán center karrierje első alapszakasz-mesterhármasát ütötte. Brassard mellett a finn hálóőr is odatette magát, 27 lövést hárított, és csak 5 percre volt a shutottól. Az Arizona kettőse mellett ki kell emelni Phil Kesselt is, aki 20. amerikai születésű játékosként érte el az 500 gólpasszos határt.

kessel 500

A San Josénak nem volt ellenszere a Ryan O’Reilly, David Perron, Jordan Kyrou hármasra. A St. Louis triója 4 gólt és összesen 11 pontot hozott össze az 5-2-re végződött mérkőzésen. O’Reilly és Perron 1+3-mal, az idén alapemberré vált center két góllal és egy előkészítéssel járult hozzá a sima győzelemhez. A győzelem mellett egy rossz hír is jutott a Blues szurkolóinak: Oskar Sundqvist bal térdében elszakadt a szalag, a svéd szélső ebben a szezonban már biztosan nem léphet jégre.

Az Edmonton kétgólos hátrányból fordítva győzött kettővel a Winnipeg ellen. 0-2 után természetesen Connor McDavid volt az, aki a kezébe vette az irányítást az Oilersnél. A kapitány lőtte az elsőt, és ő készítette elő Draisaitl győztes találatát is. A hetek óta bombaformában játszó McDavid a két újabb pontjával már 60-nál jár, és 10 egység az előnye a német csapattársával szemben, emellett befogta a góllövőlistát 21-gyel vezető Auston Matthewst.