Artyemij Panarin gólpasszal tért vissza

Az orosz szélső vezetésével a Rangers simán nyert Bostonban. Óriási mélyrepülésben a Buffalo és a New Jersey.

A visszatérő Artyemij Panarin egy előkészítéssel járult hozzá a Rangers sima sikeréhez Bostonban. A 4-0-ra végződött mérkőzésen az orosz mellett az 1+1-gyel záró Chris Kreider, Pavel Bucsnyevics kettős, valamint a 18 védéssel shutoutot szerző Keith Kinkaid emelkedett ki a mezőnyből. A 31 éves hálóőr két és fél éve, 2018. november 15-én védett utoljára hibátlanul, akkor még a New Jersey tagjaként.

A Columbus három vereség után a Dallas ellen szakította meg negatív sorozatát. A Nationwide Arenában hiába gyűrték egymást a csapatok, a végig kiegyenlített mérkőzésen a rendes játékidőben egyikük sem tudott a másik fölé kerekedni. Az első harmad egállal zárult, a másodikat a Jackets nyerte egy góllal, a harmadikat ugyanilyen arányban a Stars. A döntés a hirtelen halálra maradt, ahol Zach Werenski zárta le a Jackets rossz szériáját. A hazaiaknál Cam Atkinson góllal ünnepelte a 600. mérkőzését a klub színeiben.

atkinson 600

Sean Monahan és Jacob Markström volt a Calgary két nyerő embere a Montreal ellen. A Flames nagyon megnyomta a meccs első felét, és háromgólos vezetésre tett szert a duplázó csatárnak köszönhetően. A második szakaszban a Canadiens próbálkozott, de erőtlenül, ez csak arra volt elég, hogy a 24 védésig jutó svéd hibátlan mérlegét elrontsa. Monahan első gólja a 200. volt a Calgary mezében, ezzel kilencedik a házi rangsorban.

Megállíthatatlanul süllyed a Buffalo. A Sabres a Pittsburgh ellen egymás után a 10. vereségét szenvedte el, ráadásként gólt sem tudott ütni ellenfelének. A Penguins három találatából Kris Letang kettőt készített elő, Casey DeSmithnek 24 védés is elég volt a shutouthoz. A lejtőn lévő Sabres emberelőnyből sem volt képes a kapuba találni, ami nem meglepő, hiszen az utolsó kilenc mérkőzésén az összes létszámfölényes helyzetét elpuskázta.

Tovább tart a New Jersey mélyrepülése is. A Devils egymás után a 10. hazai mérkőzését veszítette el rendes játékidőben, ami az NHL történetének ötödik legrosszabb sorozata. A Devils közel állt ahhoz, hogy a szériát megszakítsa, de hiába várta előnnyel az utolsó harmadot, a New York-iak fordítani tudtak Kieffer Bellows duplájával.

A Washington a szoros végeredmény ellenére magabiztosan győzött a Philadelphia ellen. A Capitals két gyors góllal indított, és ezt a különbséget a harmadik harmad elejére háromra tornászta fel a remek csapatmunkának köszönhetően. A fővárosiak a harmadik harmad elején már 5-2-re vezettek, így az is belefért, hogy az utolsó percekre kiengedjenek, és a Philly kozmetikázzon az álláson. A Washingtonban 11 játékos szerzett pontot, de csak a Carl Hagelin, Nick Jensen páros jutott egy-egy gólig és gólpasszig.

A Tampa minden harmadban kettőt ütött, ennek köszönhetően magabiztosan verte 6-3-ra a Nashville-t. A háromgólos különbség már a 22. percben megvolt a két csapat között, ezután a Bolts csak arra ügyelt, hogy ez az utolsó dudaszóig meg is maradjon. Akárcsak a Capitals a Flyers ellen, a Lightning is a csapatjátékra épített ezen az estén: 14 játékosa szerzett pontot, és csak a Palat, Johnson, Cernak, Coleman kvartett jutott kettőig.

A Florida bő négy perc alatt eldöntötte a meccset a Chicago ellen. A Blackhawks ütötte az elsőt, de a Panthers a mérkőzés közepén hárommal válaszolt, amit megtoldott még eggyel a befejező játékrészben. Két perccel a vége előtt Boyqvist gólja csak arra volt jó, hogy a Chicago keretbe foglalja a történetet. A hazaiaknál Aleksander Barkov kettőt vágott, a sérüléséből hat kihagyott meccs után visszatérő Anthony Duclair két gólpasszt adott.

Gödörbe került a listavezető Toronto, ugyanis kikapott a Winnipegtől, és ezzel a negyedik mérkőzését bukta az utolsó ötből. A Maple Leafs a találkozó derekán még vezetett 2-1-re, de a Jets ekkor rálépett a gázpedálra, és zsinórban négy gólt ütve gond nélkül hozta el pontokat. Mark Scheifele, Adam Lowry és Mason Appleton egy-egy góllal és előkészítéssel zárt. A gólszerzés mellett a védekezésben is kiemelkedőt nyújtott a Jets, hiszen a félelmetes torontói csatárokat mindössze 22 lövésen tudta tartani. Ide tartozik, hogy Joe Thornton az 1653. meccsét játszotta, amivel Marc Recchit megelőzve a hatodik helyre lépett.

thornton 1653

Történelmet írt a Vegas, amely fennállása során először tudott győzni a St. Louis ellen rendes játékidőben. A siker során a Knights az öt góljából négyet az utolsó harmadra tartogatott. Az Enterprise Centerben 5-1-re végződő csata során Mark Stone kettőt hintett, Max Pacioretty három pontot szerzett.

Vancouverben ért véget az Edmonton négyes győzelmi sorozata. A Rogers Arenában a második harmad közepén volt egy gyors gólváltás, amikor Bo Horvat emberelőnyös találatára Leon Draisaitl válaszolt szintén fórból. A befejező húsz percben mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek, de a két kapus, Thatcher Demko és Mikko Koskinen továbbra is kiválóan mozgott. A meccset végül Tyler Myers bombagólja döntötte el, akinek ez volt a 300. pontja.

A San José 24 óra leforgása alatt másodszor is győzni tudott Anaheimben. Az első mérkőzésen aratott fölényes 6-0 után ezúttal szűken nyert a Sharks 3-1-re, oly módon, hogy minden harmadban egy gólt szerzett. Az előző mérkőzésen shutouttal záró Devan Dubnyk helyén ezúttal Martin Jones kezdett, aki 26 védéssel hálálta meg a bizalmat. Jonesnak ez volt a 163. győzelme a Sharks mezében, ezzel befogta a klub örökranglistáján második Antti Niemit.