Nehéz helyzetbe került a MAC HKB

A párharc második hosszabbításos meccsét a megosztott címvédő FTC-Telekom húzta be, amely ezáltal meccskorongokhoz jutott.

A Tüskecsarnok-beli Erste Liga-negyeddöntő második összecsapása után a negyedik is hosszabbításba torkollott, ez azonban rekorddöntés helyett egy könnyed Versteeg-góllal már a 66. perc elején véget ért, miáltal 3-1-es vezetésre tett szert a Fradi a szériában. Az újbudaiak ezt a csatát leginkább hátul veszítették el, így az elmúlt másfél napban Kangyal Balázs vezetőedzőnek talán főként a stabilitás szilárdításával kellett foglalkoznia. Persze laikusként mondjuk ezt, nem tisztünk kitalálni, hogy mi jár a szakemberek fejében, és mi az, amit az orrunkra kötnek ebből. Az biztos, hogy amennyiben a zöld-fehérek továbbra is folyamatos nyomás alatt tudják tartani ellenfelük kapuját, annak akár kedden este is beérhet a gyümölcse. Annál inkább, hogy olyan játékosok állnak egyelőre gól nélkül a csapatban, mint Justin Hodgman és Tóth Adrián, miközben a prímet a Kulmala, Nagy Gergő, Somogyi, Kóger, Versteeg kvintett viszi, ebből is látszik, milyen mélysége van ennek a keretnek. Ha a másik oldalt nézzük, azt látjuk, az Orban, Kreisz, Schlekmann trióból még senki sem talált be – pedig az alapszakaszban villogtak –, utóbbi pontot sem szerzett, és mivel egy Sofron nem csinál nyarat, ezért változnia kell a helyzetnek, különben az újbudaiak Erste Liga-szezonja ripsz-ropsz véget érhet.

FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda 4-2

Nagy csatában nyerte az ötödik mérkőzést a megosztott címvédő, és 4-1-es összesítéssel az Erste Liga elődöntőjébe jutott.

Változatlan összeállításban léptek jégre a csapatok, a zöldeknél továbbra is hiányzott Sarcia és Boros. A találkozó ismét gyors góllal indult, de most a MAC szerzett vezetést, Terbócs volt eredményes az 5. percben. A folytatásban Majoross Barnabás 2+2 percet érően szabálytalankodott Kulmalával, erbből már a második kiállítás pörgött, amikor Hodgman és Somogyi oldottak meg egy kettő a kettőt, a kanadai megszerezte első gólját a párharcban. A harmad végén megnyomta cseréit a Fradi, többször is beszorította az ellenfelét. Ám az újabb gól csak a 27. percben jött el, már-már úgy tűnt, hogy a MAC kivédekezi Sofron kiállítását, de a kiegészülést követő pillanatokban Karmeniemi távoli lövése átvánszorgott Bálizs mamutja között, a duplázó Hodgmannek csak az üres kapuba kellett kotornia a korongot, 2-1. A folytatásban a „rozsomákok” kerültek emberelőnybe, ám hiába. A harmad végén Dóczi kiállítását védekezte ki remekül a kék-fehér speciális egység. A harmadik játékrész eleje oda-vissza hokit hozott, majd a 49. percben Terbócs verte meg védőjét, szép szolója végén túljárt Arany Gergely eszén, 2-2. Óvatosabbá váltak a felek, próbálták minimalizálni a hibák lehetőségét. Az 57. percben Tóth Gergely maradt viszonylag üresen a támadóharmadban, egy igazítást követően leadott lövése utat talált a kapuba. Kangyal Balázs időt kért, Bálizs lekorcsolyázott, a Fradi kompaktul védekezett, a mesterhármast jegyző Hodgman lezárta a találkozót üres kapura, 4-2. Az FTC-Telekom szoros mérkőzésen nyert és a Csíkdszeredát követve 4-1-es összesítéssel az elődöntőbe jutott.

ftcmac3

fotó: Micheller Szilvia/FTC-Telekom

Egy nagyon erős csapatot győztünk le

A 4-1-es zöld-fehér sikerrel véget ért FTC–MAC HKB szériáról Fodor Szabolcs és Kangyal Balázs vezetőedzők nyilatkoztak.

Erste Liga, Tüskecsarnok, 0 néző. Játékvezetők: Haszonits, Haszonits, Kis-király, Muzsik.
Arany: 93,1% (Nagy Kristóf)
Bálizs: 92,9% (Farkas R.)