Minden rekordot megdöntött Sofron István

A szerdai FTC-Telekom?MAC HKB Újbuda meccs közel 92 percig tartott, 2018. februári “hosszúsági” csúcs dőlt meg.

Még soha nem játszottak hosszabb mérkőzést sem az Erste/MOL Ligában, sem pedig az OB I.-ben, mint szerda este a Tüskecsarnokban. Tíz évvel ezelőttig nem is lett volna mód rekordokat döntögetni, addig a rájátszásban is véget ért a meccs 5 perc ráadást követően, és utána büntetők döntöttek. A 2011/12-es szezon óta azonban a magyar bázisú nemzetközi bajnokságban a playoffmeccsek döntetlen esetén az első gólig tartanak. Az első rekord Milan Vargáé volt, aki 2012. január 22-én 66:20-nál döntötte el a Brassó?Steaua összecsapást, a vége 4-3 lett. Ez a csúcs nem élt sokat, két héttel később, február 5-én a miskolci Vladimír Dubek 67:15-nél lezárta az egészen addig 0-0-ra álló meccset a Csíkszereda otthonában. Ján Fadrny, a Sportklub légiósa egy évvel később közel tíz percet tett hozzá ehhez, amikor a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában 77:07-nél lőtte be csapata második gólját, nem csoda, hogy ez produkció 3 szezonon át a topon maradt. Egészen 2016. február 25-éig, amikor is a MAC-os Stipsicz Bence ? első magyarként ? a lista élére lőtte magát a Fehérvár elleni elődöntő második összecsapásán a Tüskecsarnokban. Az első második hosszabbításos meccsre 2018. február 25-éig kellett várni ? kereken két esztendő telt el tehát időközben ?, amikor is Sikorcin Ladislav az UTE képviseletében feltette a pontot az i-re a Brassó otthonában 85:32-nél. Ezt a rekordot döntötte meg Sofron István 2021. március 3-án az FTC-Telekom elleni Erste Liga-negyeddöntő második mérkőzésének 92. percében. Aligha tévedünk nagyot, ha azt feltételezzük: egyik csapat játékosai sem bánják, hogy a Tüskecsarnok-beli elődöntő szombaton esedékes 3. összecsapása előtt két napot pihenhetnek. Az aktuális toplista: