Salzburgban kaphatja össze magát a Fehérvár

Az alapszakaszban sem villogó házigazda a felsőházat is gyatrán kezdte, de éppen ezért lehet veszélyes.

Hatalmas pofonba szaladt bele pénteken a Hydro Fehérvár AV19. Ebben a szezonban még egyáltalán nem láttunk ilyen gyámoltalan hokit a magyar ICEHL-csapattól, amilyet a Vienna Capitals ellen mutatott be az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A második harmad elején elvesztették a fonalat a mieink, és bár 3-7 után még volt egy rövid periódus, amikor pörgésnek indultak a lábak, a nyolcadik bécsi gól a koncentráció maradékát is szilánkokra törte. A 11 bekapott gól mindenesetre 5-tel volt több a legtöbbnél, amennyit az évad előző meccseinek bármelyikén is kapott a Volán. Ezek után Antti Karhula vezetőedző csak pikírt hangnemben nyilatkozhatott, bízva benne, hogy a társaság vasárnap készen áll majd a javításra. Annál inkább, hogy nincs veszve semmi, a mezőny szoros, jó teljesítménnyel semennyire sem bonyolult feljebb jönni a jelenlegi negyedik helyről. A Fehérvár számára először is Salzburgban adódik lehetőség kiköszörülni a csorbát. Ott, ahol az alapszakaszban két vereséget szenvedett az együttes, amire itthon két győzelemmel válaszolt. Ezek közül a másodikon 7-0-s eredmény született. Akkor is látszott, és ez azóta sem változott: a Red Bull egyelőre nem azt a játékerőt képviseli, amit megszoktunk tőle. Ezt az alapszakaszban megszerzett 5. hely mellett az is mutatja, hogy a felsőházi küzdelmeket két vereséggel indították Rafflék. Mindazonáltal botladozás ide vagy oda, vannak abban a keretben tartalékok, tehát nem lehet kérdéses, hogy a maximumnál kevesebbel pontot sem lehet szerezni Salzburgban, nemhogy visszatérni a győzelmek útjára.