4 gólos hátrányból nyert az Ottawa

Az NHL leggyengébb csapata a listavezető Toronto ellen hajtotta végre a bravúrt. Brock McGinn és Teuvo Teravainen 4-4 pontot szerzett.

Darcy Kuemper hibátlan teljesítménye mellett egyetlen gól is elég volt az Arizonának a St. Louis ellen. Ezt Clayton Keller ütötte a második játérész 6. percében. Keller karrierje 15. pontját szerezte a két csapat párharcai során, ezzel az összes együttest figyelembe véve a Blues ellen a legeredményesebb.

A New York Islanders a Buffalo legyőzésével hétmeccsesre nyújtotta pontszerző sorozatát. Anders Lee két gólpassza és Szemjon Varlamov 20 védése mellett a kiváló széria folytatásához hozzájárult az is, hogy a koronavírus-leállásból visszatérő Sabres hat alapemberét (Dylan Cozens, Curtis Lazar, Casey Mittelstadt, Jake McCabe, Brandon Montour, Rasmus Ristolainen) továbbra is kénytelen volt nélkülözni. A KeyBank Centerben az első harmad végén dőlt el a mérkőzés, amikor az Islanders másfél perc perc kétgólos előnyre tett szert, és ezt a mérkőzés befejezéséig meg is tartotta.

Az Ottawa fantasztikus feltámadással négy gólos mínuszt ledolgozva legyőzte a Torontót. A Senators a második és a harmadik harmad fordulóján kezdte a felzárkózást, amikor hat perc alatt minimálisra csökkentette a differenciát. Az Ottawa óriási hajrát indított az egyenlítésért, és két perccel a befejezés előtt Jevgenyij Dadonov révén sikerült is kiharcolnia a hosszabbítást. Az orosz csatár a ráadásban is főszereplő maradt: szólója végén ő szerezte a fővárosiak győztes találatát. Az Ottawa története során 241 mérkőzésen volt négygólos hátrányban, ezeken a találkozókon három döntetlen mellett először sikerült győznie.

dadonov

A Carolina átaludta a Columbus elleni első negyedórát, de ezután sorait rendezve átgázolt ellenfelén. A Hurricanes 1-3 után egymás után hat gólt szerzett, és sima 7-3-mal húzta be a mérkőzést a PNC Arenában. A hazaiaknál Brock McGinn és Teuvo Teravainen egyaránt négy-négy pontot szerzett.

A Florida gólzáporos meccsen verte a Tampát. Az újabb állami rangadót a bajnokcsapat kezdte jobban, de Stamkos találatára néggyel válaszolt a Panthers, amivel be is betonozta sikerét. 4-1-es hazai vezetés után a Lightning hiába próbálkozott a felzárkózással, a Florida egyszer sem engedte két gólnál közelebb. A Panthersben Aleksander Barkov megszerezte a 421. pontját, amivel Olli Jokinent megelőzve a második helyre lépett.

Edmontonban sem volt hiány a gólokban, itt a kapusok közötti különbség döntött a Winnipeg javára. Míg Connor Hellebuyck 45 lövésből 40-et megfogott, addig a Mikko Koskinen, Mike Smith páros hatot kapott 24-ből. Az Oilers a borzalmas kapusteljesítményt egy ideig még tudta ellensúlyozni, és egyenlített mínusz háromról, de 5-5 után Blake Wheeler találatára már nem tudott válaszolni. Connor McDavid két gólpasszal egy pontra került a félezres határtól.

A Chicago hosszabbítás után nyerte az Original Six-rangadót a Detroit ellen. A Blackhawks leadta kétgólos fórját, ám a ráadásban a korábban is eredményes Dominik Kubalik találatával megszerezte a pluszpontot. A Red Wings két emberelőnyt hagyott ki a mérkőzésen, az utolsó kilenc találkozón pedig mind a 26-ot.

A Calgary majdnem elszórakozta a biztos győzelmet Vancouverben, de végül nyert a hirtelen halálban. A Flames negyed óra után már kétgólos hátrányban volt, ennek ellenére meg tudott újulni, és a második szünetre már előnnyel mehetett pihenni. Az utolsó másfél percben a zsebében érezhette a két pontot, hiszen emberelőnybe került, és csak az órát kellett volna lepörgetnie. A Vancouver azonban nem adta fel, és fél perccel a befejezés előtt sikerült egyenlítenie. A hosszabbításra áthúzódó kiállítást azonban nem sikerült kivédekezniük a hazaiaknak, Johnny Gaudreau megszerezte a vendégek győztes találatát.

A San José verte az Anaheimet, és ezzel első hazai győzelmének örülhetett. A Ducks két gólja keretbe foglalta a hazaiak három találatát, amiből egyet Logan Couture készített elő, egyet saját maga szerzett.