700. alkalommal meccselt a Rangers és a Bruins

A jubileumi összecsapást a Boston nyerte hosszabbításban. Auston Matthews megállíthatatlan.

Az Északi divízió két legjobbjának mérkőzését a Toronto nyerte a Montreal otthonában. A Canadiens jól kezdett, alig több mint egy perc után megszerezte a vezetést Josh Anderson révén. A kezdeti sokkból nehezen ébredt a Toronto, amely mindössze 6-6 kapura lövésre volt képes az első két harmadban. A Montreal eközben sorra vezette a támadásokat, de képtelen volt újra átjátszani az összesen 33 védésig jutó Frederik Andersent. A sok kihagyott helyzet végül a második harmad végén megbosszulta magát, és lendületet is adott a vendégeknek. A játékrész végén a Toronto egyenlített, a harmadik legelején pedig 42 másodperc alatt kétgólos előnyre tett szert. A végjátékban a Habs még szépíteni tudott, de Zach Hyman egy üres kapus góllal lezárta a mérkőzést. A Leafsben Jake Muzzin három gólpasszt adott, Auston Matthews egy előkészítéssel 11 meccsesre nyújtotta pontszerző sorozatát.

A New York Rangers nemcsak a Boston Bruins elleni jubileumi mérkőzést vesztette el a Gardenben, hanem a legjobbját, Artyemij Panarint is, aki a mérkőzés második fél órájában mindössze másfél percet játszott. A Rangers a karrierje első találatát szerző Julien Gauthier góljával szerezte a meg a vezetést. Az orosz szélső sérülését követően a Boston fokozatosan átvette az irányítást, és kettővel válaszolt a New York találatára. A Rangers nagy erőfeszítések árán egyenlíteni tudott a harmadik harmad derekán, a hirtelen halálban viszont esélye sem volt. Brad Marchand az első lövésből ? egy szólót követően ? már a 36. másodpercben eldöntötte a pluszpont sorsát. A két klubnak ez volt a 700. mérkőzése az alapszakaszokat és a rájátszásokat is beleértve. Az örökmérleg a Boston szemszögéből 323 győzelem, 267 vereség, 97 döntetlen és 11 hosszabbításos vereség.