Innsbruck?Hydro Fehérvár AV19 3-6

A kiváló közbülső harmadnak köszönhetően simán nyert a magyar ICEHL-csapat, jöhet a Bolzano elleni csúcsrangadó.

A Hydro Fehérvár AV19-ből hiányzott a kapus Kornakker Dániel ? backupként Gyenes Dávid öltözött ?, ott volt viszont a napokban szerződtetett Miika Lahti. A meccs innsbrucki rohamokkal és gyors góllal kezdődött, Gerlach talált be a 2. percben. Mindez nem zavarta össze a Volánt, amely hamarosan átvette az irányítást, és akkor is a helyén volt mindenki, amikor előnyben akciózhattak a vendéglátók. A kiegészülés után az egyenlítés is összejött, Kuralt bombázott a kapuba, 1-1 a 9. percben. Ezt követően kettős előnyben is támadhatott a magyar gárda, hiába, Swette mindent védett. A második harmadban már nem ment ez az innsbrucki kapusnak, a Fehérvár szabályosan szórni kezdte a gólokat. Hári passzolt nagyszerűen Stipsicznek, aki ügyesen fejezte be a szólót (1-2), Bartalis lövése kipattant, Erdély bevágta (1-3), Anze Kuralt tette be közelről (1-4), Tim Campbell távoli bombája is bement (1-5), Alex Petan ugyancsak csatlakozott a gólszerzőkhöz (1-6), ekkor a 36. percben jártunk. A harmad végére összekapta magát az Innsbruck, Gerlach duplázott, 2-6 volt az állás két menet után. A záró felvonás közepén tovább zárkóztak a tiroliak Sideroff révén, ezzel azonban el is lőtték a puskaporukat, 3-6 lett a vége, a tiroli túra első meccsén eltették a 3 pontot a mieink, jöhet a Bolzano elleni csúcsrangadó.

A Hydro Fehérvár AV19 összeállítása: Janus (Gyenes) ? Stipsicz, Campbell, Hargrove, Hári, Kuralt ? Caruso, Szabó B., Erdély, Bartalis, Petan ? Geiger, Horváth, Szita, Kähkönen, Mihály ? Kovács, Lahti, Sárpátki.