Graz 99ers?Hydro Fehérvár AV19 0-1

A múlt szombati 9 gólos után ezúttal 1 gólos meccsen diadalmaskodott a magyar ICEHL-csapat a stájerek ellen.

A Hydro Fehérvár AV19 kapujában ezúttal Kornakker kezdett, míg a védelemben újra ott volt az eltiltását letöltő Geiger, így Kähkönen a csatárok között szerepelhetett a harmadik sor centereként. A mérkőzés grazi rohamokkal indult, majd oda-vissza játék alakult ki. A nyitó harmad közepére csökkent a tempó, a húsz perc alatt két fehérvári és egy grazi előny maradt ki, érdekes módon a második játékrészben ez ugyanígy megismétlődött, azzal a különbséggel, hogy a Volán egy szűk percig kettős fórban is rohamozhatott. A legtöbb, ami kialakult ebből, egy Campbell-kapuvas volt. Ez utóbbi menetben sem akadt ezenkívül sok minőségi helyzet, a kapusok a helyükön voltak, maradt a 0-0. Az utolsó harmad közepén a graziak támadhattak kettős embrelőnyben több mint 100 másodpercig, a roppant veszélyes szituációt kibekkelték a mieink. A hátralévő időben idegesebb lett a hangulat, amit két páros kiállítás is aláfestett, ám a 4 a 4 elleni hokiban sem voltak eredményesek a csapatok. Amikor már sokan talán a hosszabbbításra készültek a nagy góltalanság végén, mégis eldőlt: 59:16-nál Geiger talált be Rodrigue-nek közelről, 0-1. Hiába lőtt ebben a húsz percben húszat a 99ers, a Hydro Fehérvár AV19 ismét eltette a 3 pontot, ezzel sorozatban 5. sikerét aratva feljött a tabella 2. helyére.

A Hydro Fehérvár AV19 így állt fel a mérkőzésen: Kornakker (Janus) ? Stipsicz, Campbell, Hargrove, Hári, Kuralt ? Caruso, Szabó B., Erdély, Bartalis, Petan ? Geiger, Szabó D., Szita, Kähkönen, Mihály ? Kovács, Sárpátki.