A Vegas kiejtette a Chicagót

A Philadelphia és a Dallas egy lépésre van a továbbjutástól, a Washington megmenekült a söpréstől, Ovecskin megelőzte Howe-t és Crosbyt.

A Philadelphiának két gól is elég volt a győzelemhez, mivel Carter Hart egymás után másodszor is lenullázta a Montrealt. A 22 éves hálóőr a Canadiens mind a 29 kísérletét hárította, így 2010 után ő az első kapus a Flyersben, aki a rájátszásban két egymást követő meccsen nem kapott gólt. Érdekesség, hogy tíz évvel ezelőtt Michael Leightonnak ugyanez a bravúr szintén a Montreal ellen jött össze.

Szoros csatában nyert a Dallas a Calgary ellen a párharc ötödik mérkőzésén. A kiegyenlített és sokáig 1-1-re álló meccset John Klingberg döntötte el a harmadik harmad elején. A győztes gólt szerző hátvéd mellett a 28 lövést hárító Anton Hudobin emelkedett ki a Starsból. A Calgarynak nehéz dolga lesz a továbbiakban, a Dallas eddig 18-szor állt összesítésben 3-2-re, és ebből mindössze 3 párharcot bukott el.

john klinberg

Kétgólos hátrányból nyert a Washington az Islanders ellen, így elkerülte, hogy 2011 után ismét söpréssel essen ki. Az Islanders kétgólos előnnyel mehetett az első szünetre, de a Capitals a második harmad elején kevesebb mint két perc alatt ledolgozta a különbséget. 2-2 után a győztes gólt a befejező játékrész elején a korábban is eredményes Alekszandr Ovecskin ütötte. Az orosz kapitánynak ez volt a 69. gólja a rájátszásban, amivel feljött a 18. helyre, megelőzve a Gordie Howe, Sidney Crosby párost. Braden Holtby 24 lövést fogott és az 50. győzelmét szerezte a playoffban.

A Vegas ismét győzött a Chicago ellen, így 4-1-es összesítéssel lépett a rájátszás második körébe. A Blackhawks hiába vezetett két góllal, a Golden Knights az első és a második harmad fordulóján másfél perc alatt ledolgozta a különbséget. Patrick Kane ezután ismét vezetéshez juttatta az életben maradásért küzdő Chicagót, de hiába, Alex Martinez és Alex Tuch révén a Vegas fordított és behúzta az ötödik mérkőzést.