Pénzfeldobás döntött Korpisalo javára

John Tortorella így döntötte el, ki kezdjen a Columbus kapujában ? a finn a klub történetének első playoffos shutoutját produkálta.

Az Arizona a 40 védést bemutató Darcy Kuemper vezetésével győzött a Nashville ellen, és ennek köszönhetően a 2012-es konferenciadöntő után nyert ismét mérkőzést a rájátszásban. A Coyotes gyorsan megalapozta a sikerét, Ekman-Larsson, Dvorak és Keller góljaival negyed óra elteltével már 3-0-ra vezetett. A játékrész végén a Predators szépített, de a második harmadban Michael Grabner emberhátrányban visszaállította a háromgólos differenciát. Az utolsó felvonásban a Preds mindent megtett az egyenlítésért, de csak minimálisra tudta csökkenteni a különbséget. A Nashville kapujában 10 év és 89 playoffmeccs után nem Pekka Rinne kezdett, hanem Juuse Saros, aki 33 hárítással zárta az estét.

Duplán szerencsésnek mondhatja magát a történelmet író Joonas Korpisalo. A Columbus finn hálóőre egyrészt kezdhetett a Toronto elleni első mérkőzésen ? Tortorella edző saját megoldásának köszönhetően ?, másrészt hibátlanul védett, amivel megszerezte a franchise történetének első shutoutját a playoffban. A másik oldalon a szezonban hullámzó teljesítményt nyújtó Frederik Andersenre sem lehetett panasz. A dán hálóőr 42 percig tartotta magát, Cam Atkinson csak ekkor tudta megtörni az ellenállását. A Blue Jackets győzelmét végül Alexander Wennberg biztosította be üres kapus góllal.

Alex Stalock és Jared Spurgeon volt a Minnesota két nyerő embere a Vancouver elleni első meccsen. Stalock 28 védéssel és shutouttal zárt, a hátvéd mindhárom találatból kivette a részét. Spurgeon egy gólt lőtt és egyet előkészített emberelőnyben, majd az utolsó percben egy üres kapus találattal bebiztosította a Wild első győzelmét.

stalock

A kvalifikációs találkozók mellett a “felsőházi” körmérkőzések is elkezdődtek. Az első összecsapáson a Philadelphia magabiztosan verte azt a Bostont, amelynek a kapujában Tuukka Raskot Jaroslav Halak helyettesítette. A Flyers a második harmadban két gyors góllal indított, majd a Bruins hiába szépített, Philippe Myers nyolc másodperc alatt visszaállította a különbséget. A Philly a harmadik harmad elejét ismét megnyomta, és Scott Laughton találatával el is döntötte a mérkőzést. A Philadelphia kapujában Carter Hart 34 lövést fogott, és a franchise fennállásának a legfiatalabb kapusa lett, aki playoffmeccset nyert. A korábbi rekordot Pete Peeters tartotta 1980-ból.

Utolsó másodperces találattal nyert a Colorado a címvédő St. Louis ellen. Az Avalanche a harmadik harmad elején válaszolt David Perron korai góljára. 1-1 után mindenki a hosszabbításra készült, kivéve Nazem Kadrit, aki emberelőnyben vágta be a ki a kapuvasról kipattanó korongot. A találatot azonnal visszanézték és alaposan kielemezték: kiderült, hogy Kadri 0,1 másodperccel a befejezés előtt szerezte, ezzel véget ért a meccs.