Összeomlott a Vancouver

A Canucks az utolsó hét percben négyet kapott Columbusban. A Los Angeles megállította a Vegast, a Flyers oda-vissza verte a Rangerst.

Egymás után a hatodik meccsét nyerte a Philadlephia, ebből az utolsó kettőt a Rangers ellen 48 óra alatt. A Gardenben a Flyers már 4-0-ra is vezetett, a vége 5-3 lett. A meccs érdekessége az volt, hogy a nyolc találatból hetet a speciális egységek szereztek. Mindkét csapat három-három emberelőnyös gólt lőtt, míg a Philly Michael Raffl jóvoltából ezenfelül szerzett még egyet hátrányban is. A Rangers legjobbja Mika Zibanejad volt, aki csapata mindhárom találatában benne volt.

Cam Talbot a saját közönsége előtt nullázta le az egymás után a hetedik hazai meccsét elbukó Floridát. A Calgary hálóőre 38 lövést hárított, a kapitány Mark Giordano minden harmadban kiosztott egy gólpasszt. A Panthers hazai pályás hetes vesszőfutása klubrekord-beállítás.

A Calgaryhoz hasonlóan 3-0-ra nyert vendégként a New Jersey is. Anaheimben Pavel Zacha kettőt vágott, Cory Schneider 34 lövést fogott és tavaly február óta először szerzett shutoutot. A Devils az utolsó hat meccsén mindig szerzett pontot, ez a klub leghosszabb ilyen sorozata a szezonban.

Vancouver Canucks v New Jersey Devils

A Columbus az utolsó hét percben feltámadt a Vancouver ellen, és otthon tartotta a pontokat. A Canucks tökéletes játékkal ? az 500. meccsét játszó és három pontot szerző Millernek köszönhetően ? 3-1-re vezetett. A végjátékban azonban a Jackest bő két perc alatt először egyenlített, majd másfél perc alatt két újabb gólt szerezve megnyerte a meccset. A Columbus játékosa, Zach Werenski a 20. gólját lőtte, ezzel listavezető az NHL-ben a hátvédek között.

Minnesotából hozta el a pontokat a Washington. A Wild szerzett vezetést, de a Caps még az első játékrészben megfordította az eredményt, három gólt ütve bő három perc alatt. A meccs embere a két gólt szerző és egy gólpasszt is kiosztó Alekszandr Ovecskin volt. A fővárosiak a győzelemmel három pontra növelték az előnyüket a Pittsburgh előtt a Metropolitan csoport élén.

A Los Angeles szakította meg a Vegas nyolcmeccses győzelmi sorozatát. A Knights hiába tett meg mindent a széria folytatásáért, a két kapus közötti különbség döntőnek bizonyult. Míg a Kingsben Calvin Petersen 43 lövésből csak egy gólt kapott, addig kollégája,. Marc-Andre Fleury 17-ből négyet. A rájátszásról biztosan lemaradó Los Angeles ebben ebben a szezonban négyből háromszor megverte a Pacific csoportot vezető Vegast.