Benn-triplával győzött a Dallas

A Stars kapitánya karrierje hatodik mesterhármasát ütötte, Parise és Zibanejad mérföldkőhöz ért, Sesztyorkin bombaformában van.

Nehezen nyert a Buffalo a Detroit ellen a KeyBank Centerben. A Red Wings kétszer szerzett vezetést Darren Helm révén, 2-2 után azonban nem az újabb detroiti gól jött, hanem Sam Reinhart győztes találata. A győztes gólt előkészítő Jack Eichel egymás után a második szezonjában szerzett legalább 70 pontot. A Sabresben legutóbb Derek Roy volt erre képes, még 2008-ban és 2009-ben.

A Toronto majdnem ugyanolyan forgatókönyv szerint nyert az Arizona ellen, mint a Buffalo. A Maple Leafs is kétszer egalizált, a különbség mindössze annyi volt, hogy a kanadaiak győztes találata a hirtelen halál negyedik percében született Kasperi Kapanen révén. A Coyotes is szerzett egy gólt a ráadásban két perccel korábban, ám a játékvezetők érvénytelenítették a találatot a kapus akadályozása miatt.

Nem akármilyen körülmények között győzött a Florida New Jerseyben. A sérülések miatt a Panthers nyolc védővel állt fel, ennek köszönhetően a negyedik sorban Noel Acciari mellett a két bekk, Mike Matheson és Mark Pysyk kapott helyet. Joel Quenneville nem is rakhatta volna össze jobban ezt a hármast, ugyanis a trió minden tagja egy góllal és két gólpasszal fejezte be az összecsapást. A Florida négy vereség után győzött ismét.

Az Islanders majdnem kiengedte a kezéből a győzelmet a Philadelphia ellen. A Flyers ledolgozta a háromgólos hátrányát, de a New York-iak meg tudtak újulni, és az utolsó percben Ryan Pulock és Leo Komarov góljával eldöntötték a mérkőzést. Az Islanders legjobbja a három gólpasszt kiosztó Mathew Barzal és a 35 lövést hárító Szemjon Varlamov voltak.

A Tampa Bay nyert Pittsburghben, ezzel egyrészt egymás után a nyolcadik győzelmét szerezte, másrészt Andrej Vasziljevszkijjel a kapuban zsinórban a 19. alkalommal szerzett pontot. A PPG Paints Arenában 1-1 után a győztes gólt Yanni Gourde lőtte. A Bolts sikere mégsem lehet felhőtlen: az első harmadban Anthony Cirelli, a másodikban Nyikita Kucserov hagyta el a jeget sérülés miatt.

A három ponttal záró Kevin Fiala, valamint a 26 védéssel az idei harmadik shutoutját jegyző ALex Stalock volt a Minnesota két nyerő embere a Vegas ellen. Az egyoldalú mérkőzésen Zach Parise gólpasszt adott, amely a 400. volt a pályafutása során.

parise2

Winnipegben a duplázó Chris Kreider mellett ismét Igor Sesztyorkin volt a Rangers legjobbja. A karrierje hetedik meccsén a hatodik győzelmét szerző orosz hálóőrt az sem zökkentette ki a ritmusból, hogy az első harmad végén hat percre lecserélték kisebb sérülés miatt. A második harmad kezdetére Sesztyorkin visszatért, és végül 42 védéssel zárta a mérkőzést. A New York-iak centere, Mika Zibanejad a 200. gólpasszát szerezte.

Jamie Benn mesterhármasának köszönhetően könnyedén győzött a Dallas a Carolina ellen. A karrierje hatodik tripláját jegyző csapatkapitány mellé Anton Hudobin nőtt fel, aki 24 lövést fogott. A Stars az utolsó 12 hazai meccséből a tizediket nyerte a Hurricanes ellen.

A játéknap második shutoutját Philipp Grubauer szállította, aki 34 védéssel nullázta le az Ottawát. A német hálóőr mellett a két gólpasszt kiosztó Nathan MacKinnon játszott kiemelkedően. Az Avalanche az utolsó kilenc meccséből a nyolcadikat nyerte meg, ennek köszönhetően egy pontra megközelítette a Central csoportot vezető és egy meccsel többet játszó St. Louist.

Connor McDavid két-három hétre kidőlt, ám ezt nem érezte meg az Edmonton a kapitánya nélküli első mérkőzésén. A csapatot természetesen Leon Draisaitl vette a hátára, aki négy ponttal járult hozzá az Oilers sikeréhez. A német center a Chicago 3-2-es vezetése után lendült bele, amikor is kiosztott még két gólpasszt, majd egy üres kapus góllal bebiztosította a győzelmet.

Az Anaheim?St. Louis mérkőzés sajnálatos módon félbeszakadt, mert ? miként arról már külön hírben beszámoltunk ? Jay Bouwmeesternek szívrohama volt meccs közben.