A Detroit megint elkapta a Bostont

Az NHL egyik leggyengébb csapata zsinórban ötödször nyert a Bruins ellen. Ryan Miller utolérte Mike Vernont.

Meglepetésre a liga utolsó helyén álló Detroit szakította meg a Boston hatos győzelmi sorozatát. A Red Wings legjobbjai a 39 lövést hárító Jonathan Bernier és a duplázó Andreas Athanasiou voltak. A görög felmenőkkel rendelkező szélső juttatta vezetéshez másodszor a csapatát, és ő volt az is, aki fél perccel a befejezés előtt bebiztosította a Detroit sikerét. Az Original Six-mérkőzésen főszerepbe került Dan O’Halloran játékvezető is, akit 1500. mérkőzése alkalmából köszöntöttek.

Az Anaheim az első 12 percben hármat lőtt a Buffalónak, amivel megalapozta a két pont megszerzését a KeyBank Centerben. Háromgólos hátrányban a Sabres játékosai hiába vették át a kezdeményezést, a meccs végéig csak minimálisra tudták csökkenteni a különbséget. A Ducks legjobbja a 31 lövést hárító Ryan Miller volt, aki a 385. győzelmével befogta a 15. helyen álló Mike Vernont.

Nem sokat törődtek a védekezéssel a csapatok a Rangers?Kings meccsen, a hazaiaknak 41, a vendégeknek 43 kaput eltaláló lövésük volt. A nagy adok-kapokból végül a New York-iak jöttek ki jobban, köszönhetően a 42 védéssel záró Igor Sesztyorkinnak. A Rangersben Filip Chytil két gólpasszt adott, Artyemij Panarin ismét betalált.

sestyorkin 2

A Winnipeg úgy nyert a Chicago ellen hárommal, hogy az első játékrész közepén még kétgólos hátrányban volt. A Jets a második etapban csak szépíteni tudott, a harmadikban viszont négy góllal hengerelt. A fordításból Kyle Connor két góllal és egy gólpasszal, Patrik Laine két ponttal vette ki a részét. A Chicago kapitánya, Jonathan Toews a 928. mérkőzésén megszerezte karrierje 800. pontját.

A Colorado nyert Minnesotában, amivel megszerezte egymás után a negyedik győzelmét és a hetediket az utolsó nyolc összecsapáson. Az Xcel Energy Centerben mind az öt találat a második harmadban született negyed óra leforgása alatt. A mérkőzés 1-1 után dőlt el, amikor a denveriek három perc alatt kettőt lőttek Nathan MacKinnon és Gabriel Landeskog révén.