Quenneville győzelemmel tért vissza Chicagóba

A Hawksszal három bajnoki címet szerző mester először járt a United Centerben ellenfélként. Frank Vatrano triplázott.

A Vegas kétszer is nyerésre állt Bostonban, mégis pont nélkül távozott. A Bruinsból először Jeremy Lauzon egalizált, majd a Knights újabb vezető gólja után Jake DeBrusk. 2-2 után bő hét perccel a befejezés előtt az a David Krejci szerezte a Boston győztes gólját, aki az előző két mérkőzést sérülés miatt kihagyta. A Vegasnak egyelőre nem jött be az edzőváltás, a Gerard Gallantot váltó Peter DeBoerral három meccsből egyet nyertek meg.

Justin Williams féléves kihagyás után tért vissza a Hurricanesbe, és egyelőre nem látszik rajta a hosszú pauza. Vasárnap az Islanders ellen győztes büntetőt lőtt, majd ma hajnalban két találattal járult hozzá a Winnipeg elleni háromgólos sikerhez. A veterán 38 éves csatár mellett a Hurricanes védőjátékosai játszottak pazarul, akik 16 lövésen tartották a Laine, Wheeler, Scheifele, Little fémjelezte winnipegi csatárkontingenst.

williams

Nem sokkal maradt el a Carolina védelmétől a Philadelphia hátsó hatosa sem, amely 19 lövést engedélyezett a Malkinnal és Crosbyval felálló Pittsburghnek. Ennyi mellett nem is volt nehéz dolga a Flyers kapujában Brian Elliottnak, aki 2018. november 10-e után védett ismét hibátlanul. A Philly az utolsó öt meccséből négyet megnyert.

Kilenc nap alatt harmadszor találkozott egymással a Rangers és az Islanders. Az első két felvonást a Rangers nyerte, ma hajnalban viszont az Islanders bizonyult jobbnak a Gardenben. A Rangers hiába játszott végig fölényben és nyerte 42-18-ra a lőpárbajt, a fantasztikus napot kifogó Thomas Greiss kapuját már csak négygólos vendégvezetés után tudta bevenni az utolsó hét percben. Greiss mellett Josh Bailey emelkedett ki, aki egyet lőtt és kettőt előkészített. A Rangershöz kapcsolódó hír, hogy Panarin sérülés miatt nem megy az All Star-gálára, helyette Chris Kreider lesz ott a Metropolitan-divízió csapatában.

Joel Quenneville győzelemmel zárta első látogatását Chicagóban, a korábbi sikerei helyszínén. A Florida a második harmadban döntötte el a meccset, amikor négyet ütött a mesterhármasig jutó Frank Vatrano vezetésével. Az utolsó húsz percben a Hawks mindent megtett a háromgólos különbség eltüntetéséért, de csak minimálisra tudta csökkenteni a differenciát.