Kilencet lőtt a Tampa a Vancouvernek

Carter Verhaeghe triplával járult hozzá a kiütéshez. Igor Sesztyorkin győzelemmel mutatkozott be, Ovecskin utolérte Selannét.

Kiütéses vereséggel ért véget a Vancouver hetes győzelmi sorozata Tampában. A Canucks a 25. percig 1-0-ra vezetett, és ekkor még semmi nem utalt arra, hogy kilenccel a zsákban tér haza. Ekkor a Bolts belelendült és nagyon megszórta Petterssonékat. Brayden Point négy pontot szerzett, Steven Stamkos hármat, Carter Verhaeghe karrierje első mesterhármasát jegyezte. A Lightning a kilenc gólból hatot a második harmadban lőtt. A Tampa legutóbb 1995. december 19-én tudott féltucatot vágni egy játékrész alatt, amikor 6-3-ra verte a Winnipeget.

Az Arizona nyert Floridában, ezzel egymás után a negyedik sikerét könyvelhette el. Féltávnál még a Panthers állt jobban, a meccs második felét viszont egyértelműen a Coyotes uralta: négyet lőtt és egyet sem kapott. Oliver Ekman-Larsson és Phil Kessel három-három pontot szerzett, Taylor Hall egy gólpassz mellett győztes találatot ért el. A három mezőnyjátékos mellett a szezonban először lehetőséget kapó Adin Hill is kitett magáért. Az Antti Raanta és Darcy Kuemper sérülése miatt előrelépő harmadik számú hálóőr összesen 27 lövést fogott.

Ismét Anders Lee mentette meg az Islanderst. A New York-iak az előző mérkőzésükön 1-0-ra nyertek a kapitány találatával, majd ma hajnalban Lee ütötte a győztes gólt a hosszabbításban. Az Islanders nagyon megszenvedett a keleti utolsó ellen, csak öt perccel a befejezés előtt harcolta ki a ráadást Tom Kuhnhackl góljával. A New York az utolsó 17 egymás elleni csatából tizenkettedszer hagyhatta el győztesen a pályát.

A Washington húsz percig aludt az Ottawa ellen, majd simán behúzta a mérkőzést. A Verizonban az első játékrész után még hátrányban voltak a fővárosiak, de a második és a harmadik harmadban kijött az erőfölényük: hármat-hármat lőttek, egyet sem kaptak. A meccs embere az egyaránt duplázó T. J. Oshie, Alekszandr Ovecskin páros volt. Az orosz gólgyáros a két találattal már 684-nél jár, amivel utolérte az örökranglista 11. helyén álló Teemu Selannét.

Hullámzó meccsen győzött a hosszabbításban a Carolina a Philadelphia ellen. A PNC Arenában a Flyers ütötte az első kettőt, majd négyet a Hurricanes, végül ismét kettőt a narancsmezesek. 4-4 után jöhetett a ráadás, amit Dougie Hamilton zárt le a második percben. A Philly lezárta hatmeccses idegenbeli túráját, amelyen mindössze három pontot sikerült szereznie.

Győzelemmel mutatkozott be az NHL-ben és a Rangers kapujában Igor Sesztyorkin. A 24 éves ex-KHL-es hálóőr megilletődötten kezdett: az első három lövésből két gólt kapott, de aztán összekapta magát és 29 védéssel járult hozzá a győzelemhez. Az Avalanche kétgólos vezetése után nemcsak Sesztyorkin, de a Rangers első sora is aktivizálta magát. A Panarin, Strome, Fast trió összesen nyolc ponttal járult hozzá mérkőzés megfordításához.

sestyorkin

A Montreal kikapott Detroitban, így egymás után a hetedik mérkőzésén maradt pontok nélkül. Az Original Six-rangadón bő nyolc perccel a vége előtt 3-2-re vezetett a Canadiens, ám a liga leggyengébb csapata megfordította az állást Frans Nielsen és Filip Zadina jóvoltából. A Montreal friss igazolására, Ilja Kovalcsukra ezúttal sem lehetett panasz, a három találatból kettő az ő átadásából született.

Először találkozott egymással a San José és a St. Louis a tavalyi konferenciadöntő óta. Akkor a Blues nyert a hatodik meccsen, ahogy most is, amivel véget vetett hárommeccses nyeretlenségi sorozatának. A Blues a második harmad elején 80 másodperc alatt ütött kettőt, ezután csak arra ügyelt, hogy a fórból legalább egy gólnyi megmaradjon a mérkőzés végéig. Ez Jordan Binningtonnak köszönhetően sikerült is, aki 27 védéssel zárta a mérkőzést.

Nem sikerült John Hynes bemutatkozása a Nashville élén, csapata sima négygólos vereséget szenvedett hazai jégen a Bostontól. A Bruins igazi csapatmunkával győzött a Bridgestone Arenában, összesen 13 játékosa szerzett pontot, és csak a Danton Heinen, Charlie Coyle, Matt Grzelcyk hármas jutott két egységig. A góllövőlistát vezető David Pastrnak a 32. találatát jegyezte és zsinórban a 11. meccsén szerzett pontot.

A 31 lövést hárító Cam Talbot mellett Elias Lindholm volt a Calgary hőse Chicagóban. Az 500. mérkőzését játszó center lőtte csapata mindkét gólját a 2-1-re megnyert mérkőzésen. Lindholm nemcsak a félezredik mérkőzésnek és a duplának örülhetett, hanem annak is, hogy a két góllal megszerezte a 300. pontját az NHL-ben.

Az egygólos siker ellenére simán győzött a Pittsburgh a Vegas otthonában. A Penguins hét perc után kettővel ment, amit háromra növelt a második harmad elején. A fekete-sárgák ezután visszavettek a tempóból, ám a Knights hiába erősített, túl soknak bizonyult a háromgólos differencia. A Pittsburgh az utolsó 16 mérkőzéséből a 12.-et nyerte meg.

A Columbus kétszer is hátrányban volt Anaheimben, ennek ellenére elhozta a pontokat a Honda Centerből. A Jackets a második harmad végén bő egy perc alatt fordított, majd a harmadik harmadban megduplázta az előnyét. Másodpercekkel a befejezés előtt a Ducks szépítő gólja már nem veszélyeztette a vendégek sikerét. Az újonc Elvis Merzlikins 37 lövésnek állta útját, Pierre-Luc Dubois három gólpasszt adott, az elmúlt hét harmadik legjobb játékosának választott Zach Werenski kétszer volt eredményes.