18 nap alatt kilencedszer meccsel a Fehérvár

A magyar EBEL-csapat egy idegenbeli sikerrel elléphet a Graz mellől.

A Hydro Fehérvár AV19 a rendkívül sűrű karácsonyi-újévi időszakban kétnaponta lépett jégre és összesen 8 összecsapást abszolvált. Ezeken 12 pontot gyűjtött Hannu Järvenpää legénysége – 3 rendes játékidős és 1 hosszabbításos siker mellett 1 túlórás és 3 nulla pontos vereség –, ami kereken 50 százalékos mérleget jelent. Ez egyáltalán nem rossz egy ennyire intenzív igénybe vétellel járó periódusban, mindazonáltal ki lehet mondani, hogy a felsőház és az automatikus negyeddöntő meglehetősen messzire került. A mieink ponthátránya matematikailag még mindig nem behozhatatlan – az ötödik Znojmo fórja 8 egység –, csakhogy mindenki másnál több mérkőzésen vagyunk túl. A kedd esti grazi csata után a Fehérvárnak már csak 4 találkozója lesz hátra, belátható tehát, hogy ha mindet hoznánk, akkor is szükség lenne a riválisok soron kívüli botladozására. Ezzel együtt ebben a mezőnyben a negyeddöntőt az alsóházból is el lehet érni, amit nem is egy alkalommal bizonyítottak már a volánosok.

Lazítani persze addig sem szabad, és különösen az olyan közvetlen riválisok ellen nem, amilyen a Graz is. Az a Graz, amely az előző idényben némiképp váratlanul alapszakasz-győzelemig, majd elődöntőig jutott, ám most visszakerült a szokott kerékvágásba. A stájerek jól kezdték ezt a szezont is, csakhogy menet közben valami elromlott, így jelenleg csak 9.-ek, 1 ponttal lemaradva a Fehérvártól. Ezt a differenciát kellene tehát 4 egységre növelni kedden este. Nem lesz ez könnyű, a 99ers süllyedésében ugyanis az is szerepet játszott, hogy csak 6 meccse volt a december 20. óta eltelt hetekben – de így is szerzett 10 pontot, és csupán 1 alkalommal maradt nullán –, ennélfogva még 8-szor lép jégre a mai alkalmat is beleszámítva. Mellettünk szól ellenben, hogy rengeteg a sérültje Doug Mason együttesének, így alaposan felforgatott-megfiatalított összetételben áll majd ki az összecsapásra. Egyvalaki a Volánból is biztosan hiányozni fog, Mikko Lehtonent ugyanis elküldték.

A Fehérvár videós előzetesében a vezetőedző mellett az a Kiss Roland is beszélt várakozásairól, aki Linzben megszerezte pályafutása első EBEL-gólját.

Graz 99ers–Hydro Fehérvár AV19 5-1

Egyértelmű győzelmet aratott tabellaszomszédja felett a stájer együttes, miáltal meg is előzte az EBEL-rangsorban.

A Graz lépett fel támadólag az elején, de gyorsan magára talált a 16 mezőnyjátékossal érkezett vendéggárda, amely a 4. percben a vezetést is megszerezte: Yogan nem hibázta el a maga által kialakított ziccert. A folytatásban bármelyik csapat érhetett volna el újabb gólt, ám egyiküknek sem sikerült. A második játékrészben harciasabbá vált a Graz, és elég hamar egyenlített: a 23. percben Setzinger lőtte fel a pakkot a vas alá közelről, 1-1. Aki a 33.-ban egy assziszttal is észrevétette magát, visszatett korongját Dodero tette be, vezetett a 99ers. Rövidesen már kettővel mentek a hazaiak, két perc sem telt el, amikor Oleksiuk megpattanóját nem védhette Ouzas. Az utolsó felvonás elején pecsételődött meg a Volán sorsa, a 42. percben Garbowsky, a 43.-ban Reichenberg talált be, 5-1 után nem sok remény maradhatott a fordításra. Nem is sikerült, ez a közte négy már a végeredménynek bizonyult.

avs-gra

Järvenpää: Komoly fejfájást okoz ez nekem

A Hydro Fehérvár AV19 vezetőedzője szerint egyik játékosa mesterhármast szerezhetett volna Grazban, de egy gólt sem lőtt.

“Rövid volt a padunk, hatan betegek vagy sérültek, de ez csak kifogás – mondta Hannu Järvenpää a klub hivatalos honlapján az 1-5-ös mérkőzést értékelve. – Kifogásokat ugyan kereshetünk, de a Graz egyértelműen jobb volt. Elgondolkodtató, hogy miért kapunk mostanában ennyi gólt, a Linztől nyolcat, most ötöt. Komoly fejfájást okoz ez nekem. Beszéltünk a csapattal a védekező játékunkról, és azt is tudtuk, hogy a Graz nem játszott az előző játéknapon, biztosan frissebbek lesznek, azok is voltak. Megvoltak a helyzeteink a második harmadban, volt egy játékosunk, aki mesterhármast is szerezhetett volna, de ehelyett nulla gólt ütött. Ezzel szemben a Graz élt a lehetőségekkel. Most egyáltalán nem vagyok boldog, elemeznem kell a mérkőzéseket, és remélhetőleg néhányan péntekre visszatérhetnek. Villachban új mérkőzés kezdődik számunkra, új eséllyel a győzelemre, remélhetőleg mentálisan is készen állunk majd. A Graz megérdemelten nyert.”

EBEL, 1501 néző. Játékvezetők: Gruber, Smetana, Seewald, Soos.
Nihlstorp: 96,2% (Höneckl)
Ouzas: 86,8% (Gyenes)