Egyszerű a dolog, felkészültnek kell lenni

A Hydro Fehérvár AV19 a Vienna Capitalst legyőző Linz otthonába látogat.

Mindkét csapat remek meccset produkált az ez évi második EBEL-fordulóban. A Fehérvár a bécsi katasztrófa után lenullázta a dobogós Znojmót, míg a Linz azok után, hogy december 28-án még 8-0-ra kapott ki a Capitalstól, máris vissza tudott vágni neki: az eredmény ugyan nem volt amannak a tükörképe, de a 3-2-ért ugyanúgy három pont járt. Ezzel a linziek igen közel kerültek a harmadik helyhez a táblázaton. A mieink is léptek egyet előre, a Grazot megelőzve nyolcadikok most, és a hetedik Villach is csak egy pontra van tőlük. A felsőház továbbra sem tűnik elérhetetlennek, mindazonáltal most már komoly bravúrokra lenne hozzá szükség a továbbiakban. Amilyen például egy linzi győzelem. A két csapat eddigi három mérkőzéséből kettőt a Black Wings nyert. Egyet Linzben 4-0-ra, egyet az óév utolsó összecsapásán a Raktár utcában túlórában. A szezonnyitányon viszont a Volán diadalmaskodott 1-0-ra. A magyar EBEL-csapatból továbbra is hiányozni fog Jonathan Harty, Szabó Dániel és Mihály Ákos, de a linziek kerete sem teljes ez idő szerint. A fehérvári klub szokásos előzetesében Hannu Järvenpää vezetőedző mellett Michael Ouzas és Erdély Csanád nyilatkozott.

Linz–Hydro Fehérvár AV19 8-4

Egyértelmű győzelmet aratott a Black Wings a magyar EBEL-csapat ellen.

Linzi kiállítással és Volán-helyzetekkel indult a meccs, ám egy kontrából a hazaiak szereztek vezetést, a december végi Raktár utcai összecsapáson is kiváló játékot mutató Hunter Fejes talált be a 6. percben. A 9. elején egy korongvesztés nyomán DaSilva belőtte a másodikat is, Hannu Järvenpää nem habozott kikérni az idejét. Ez segített, a következő emberfórt Timmins révén kihasználta a magyar gárda, 2-1 a 12. percben. A gyors egyenlítés reménye odalett, Schofield visszaállította a közte kettőt, 3-1 állt a táblán az első szünetben. A második felvonás egyértelműen a hazaiaké volt, nagyon nyomtak az elejétől kezdve, majd miután Girard kihagyott egy szólót, Umicevic be is lőtte a negyediket. Nem sokkal később egy perc alatt jött az ötödik és a hatodik, előbb Finn korcsolyázott keresztbe és lőtte ki a hosszú felsőt, majd DaSilva duplázott, 6-1 a 38. percben. Válaszul a negyedik emberelőnyét is kihasználta a Volán, Kuralt szépített, 6-2-nál jártunk két harmadot követően. A 45. percben a 7. gólját is meglőtte a Linz, Josh Roach érkezett Umicevic átadására. Erre kettővel válaszolt a Volán. Előbb Kiss Roland lépett ki Erdély átadásával, és megszerezte pályafutása első EBEL-találatát, majd egy perccel később Yogan passzából ismét Timmins volt eredményes, 7-4 a 46. percben. A linziek is időt kértek, megnyugodtak, így a harmad közepén a duplázó Fejes beállította a 8-4-es végeredményt.

avsbwl

A vereség ellenére van, amivel elégedett vagyok

Hannu Järvenpää vezetőedző így látta a Linz elleni 4-8-at.

“A vereségünk oka az egyéni hibákban keresendő, méghozzá a védekező harmadban. Ha ezek számát lecsökkentjük, bármelyik csapat ellen győzhetünk. Hiszek abban, hogy okosabbak leszünk és élesebben játszunk majd a Graz ellen kedden. A vereség ellenére van, amivel elégedett vagyok, és ez Kiss Roland teljesítménye. Bár még fejlődnie kell, de öröm látni a magabiztosságát a jégen. A gólja biztosan nagy löketet ad a fiatal, keményen dolgozó hátvédünknek, és biztos vagyok benne, be fog még találni a következő mérkőzéseken is.”

EBEL, 4773 néző. Játékvezetők: Bulovec, Smetana, Bedynek, Kaspar.
Kickert: 86,2% (Stroj)
Ouzas: 76,5% (Kornakker)