Veszélyessé teszi őket, hogy imádnak támadni

Utoljára meccsel a Hydro Fehérvár AV19 az alapszakaszban az Innsbruckkal, eddig 2 győzelem és 1 vereség a mérleg.

Néhány héttel ezelőtt volt egy időszaka az EBEL-szezonnak, amikor a tiroliak közvetlen veszélyt jelentettek a Volánra. Ez azóta elmúlt, és reméljük, hogy nem is csak átmenetileg: a különbség a felek között jelenleg nem kevesebb, mint 14 pont a táblázaton. Gyakorlatilag az a helyzet, hogy az él- és a középmezőny teljesen összefolyik az osztrák bázisú bajnokságban, és a 9. Grazcal ér véget. Ehhez magyarázatként elég annyit hozzáfűzni, hogy a listavezető Salzburg és a 8. Fehérvár között 13 egység a differencia. De ha a még felsőházat érő ötödik pozícióban álló Znojmót nézzük, akkor 5 pont különbséget látunk. Ebből is következik, hogy még a legjobb helyek is vígan elérhetők, nem kell ehhez más, “csak” a salzburgihoz hasonló bravúrok, valamint a sereghajtók ellen kötelezően begyűjtendő győzelmek. Ugyanakkor semmit sem szabad elkiabálni, mindenki tudja, hogy az Innsbruck is milyen veszélyes. Tudja a Klagenfurt, amely legutóbb beleszaladt egy 1-4-be a tiroli fővárosban, és tudják a mieink is, akik november elején 3-1-es vereséget szenvedtek ugyanott. Igaz, az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban 2017 ősze óta nem nyert Rob Pallin együttese, így nyilván minden fehérvári abban bízik, hogy a sorozat nem most fog megszakadni.

A klub videós előzetesében Hannu Järvenpää vezetőedző mellett Sárpátki Tamás beszélt várakozásairól.

A mérkőzést élőben közvetíti a Digi Sport. A találkozón a Hydro Fehérvár AV19 a karácsonyi mezekben fogadja ellenfelét, a játékosok családjainak szervezésében pedig jótékonysági sütivásár is lesz, a bevételből a fehérvári anyaotthont támogatják.

Hydro Fehérvár AV19–HC Innsbruck 1-3

A mérkőzés nagyobb részében dominált a magyar EBEL-csapat, de a döntő helyzetekben mindig hibádzott valami.

Az első harmadban végig nyomott a hazai gárda – még ha ez a kapura lövések arányában nem is mutatkozott meg –, ám a helyzetek kimaradtak, illetve a Stanley Kupa-győztes Scott Darling kiválóan védett. A második játékrész első fele is a Voláné volt, attakoltak erőteljesen, csakhogy egy innsbrucki kiállítás után megléptek a vendégek kettő az egyben, és Broda tökéletesen lőtte a pakkot Kornakker hálóőr válla fölé, 0-1. Bő négy perc elteltével Wachter lőtt, rosszul találta el, ezzel járt jól, a pakk behullott a kapuba, 0-2. Hamar magára talált a Fehérvár játékban, de hiába, nem ment be semmi, sokszor lövésig sem jutottak Kógerék. Az utolsó percben egy nagy bomba a bal és a jobb vasat is eltalálta, noha nyilvánvaló volt, hogy nem járt a vonal mögött a játékszer, a bírók hosszan videóztak, nem adták meg. Nem sokkal később ismét vasat találtak a mieink, roppant szerencsétlen felvonás volt ez összességében. A harmadik elején megint meglódultak Sarauerék, ezt egy kiállítás megtörte, majd a kiegészülés után tökéletesen lőtte ki a bal felsőt Stipsicz, 1-2 a 45. percben. A magyar csapat ezután is hiába hajtott az egyenlítésért, szemléletesen illusztrálja meddőségét, hogy a hivatalos statisztika háromszor több innsbrucki kapura lövést mutatott a húsz percet tekintve. Järvenpää vezetőedző három perccel a vége előtt lehozta kapusát, hiába, Broda a saját harmadából betalált, beállítva az 1-3-as végeredményt.

avshci

fotó: Hydro Fehérvár AV19

Ezt a keserű pirulát most le kell nyelnünk

Hannu Järvenpää, a Hydro Fehérvár AV19 és Rob Pallin, az Innbruck vezetőedzője értékelte a két csapat mérkőzését.

EBEL, 3020 néző. Játékvezetők: Baluska, Fichtner, Gatol, Nedeljkovic.
Kornakker: 94,4% (Ouzas)
Darling: 95,5% (Huber)