Nem kell Mario Lemieux-nek lennünk a jégen

Idegenbeli bravúrral előzhet a Fehérvár: a magyar EBEL-csapat a 9. a táblázaton, a cseh a 8., két pont közöttük a különbség.

Felemásan szerepel egyelőre az osztrák bázisú bajnokságban a Hydro Fehérvár AV19. A listavezető Salzburg elleni vereség miatt persze sok szó nem érheti a ház elejét (ellenben nagy öröm, hogy az eredetileg a farmcsapatban számításba vett Mihály Ákos duplázott, és ezzel már 3 találatnál tart az EBEL-ben), észre veendő viszont, hogy miközben az élbolyban tartózkodó gárdákat el-elkapják a mieink (nyertek idegenben a Red Bull és a Graz ellen, verték itthon a Linzet, a Klagenfurtot, a Viennát), addig a közvetlen riválisoknak tekinthető csapatokkal szemben olykor mintha gondok adódnának. A Villachtól például kétszer is kikaptak már, emellett nemrégiben az Innsbruck otthonában sem sikerült pontot szerezniük. Mármost a legközvetlenebb rivális a cseh Znojmo is, amelynek előnye ebben a pillanatban mindössze két egység a Volánnal szemben. Az első magyar–cseh csatára még október legelején került sor, és abból sem Stipsiczék jöttek ki győztesen, féltucatot rámoltak be a vendégek Ouzas kapujába a Raktár utcában. Akkor nagyon jó szériát ment a Znojmo, amit most kevésbé mondhat el magáról. Legutóbbi hat találkozójuk közül kettőt nyertek meg a csehek, ezeken 5 pontot szereztek. A Fehérvár azonos időszakra vetített mérlege annyival jobb, hogy a Villach elleni veresége során 1 pontot otthon tudott tartani. Parázs mérkőzésre van tehát kilátás Znojmóban vasárnap délután, egy idegenbeli bravúrral a magyar gárda a rendkívül sűrű középmezőny nyomába eredhetne.

Hannu Järvenpää vezetőedző mellett Szabó Dániel védő nyilatkozott várakozásairól:

Znojmo–Hydro Fehérvár AV19 4-3

A magyar EBEL-csapatnak nem sikerült utolérnie cseh vendéglátóját.

A fehérvári kapuban Kornakker Dániel kezdett ezúttal, akinek először a 4. percben kellett nagyot védenie. A nyitó játékrész első felében a hazaiak domináltak, a Fehérvár csak a második tíz percben lett offenzívebb. Lehtonen kiállítása során Erdély elszaladt szólóban, de kimaradt a lehetőség, 0-0-nál jött az első szünet. A közbülső felvonásban pontosan néggyel több gól született. Az elsőt Erdély Csanád szerezte, aki ügyesen ért bele Busenius lövésébe a 23. percben. A csehek rövidesen egyenlítettek Stehlik révén, majd a 29. percben a vezetést is átvették, Sova emberelőnyben lőtt nagy gólt a kékről. Újabb találatot hozott az első magyar fór: Girard korongja átcsúszott a kapus lábai között, 2-2 a 36. percben, a záró felvonás előtt minden kérdés nyitva maradt. Az utolsó húsz perc elején ismét a Znojmo uralta a jeget, és a hazai nyomás McRae révén góllá érett a 45. percben. Maradtak támadásban a vendéglátok, McRae ismét eredményes volt eghy keresztpassz után a 49. percben, 4-2. Miklis 56. percbeli kiállítása során Hannu Järvenpää élt a kapuslehozatal eszközével, hat a négy ellen támadott a Fehérvár, és ez bejött, Cambell a kapuba bombázott, 4-3. Ezután azonban már hiába ment az egyenlítésért a magyar gárda, nem jött össze, a Znojmo megszerezte a 3 pontot, így növelte a különbséget üldözője előtt.

znoavs

Kemény mérkőzés volt, az egyszer biztos

Hannu Järvenpää vezetőedző így értékelte a Hydro Fehérvár AV19 znojmói vereségét.

EBEL, 2596 néző. Játékvezetők: Sternat, Zrnic, Bedynek, Rezek.
Lassila: 88,0% (Groh)
Kornakker: 89,5% (Ouzas)