A Hokiklub Budapest utolérheti a Titánokat

Először játszik egymással a két gárda Fehérváron, a Tüskecsarnokban elsőre a vendégek nyertek, másodjára a vendéglátók.

Nagyot fordult a világ a Hokiklub Budapesttel az elmúlt hetekben. November elején az utolsó helyen álltak, előtte vette át az irányítást Jens Brandström, és a svéd szakember új pályára állította a juharleveleseket. Az első meccsén ugyan még kikapott a Brassótól, ám az azóta lejátszott négy találkozóból hármat megnyert. Csak a Csíkszeredával szemben kapituláltak a KMH-sok, mint szinte mindenki más is a szezon legnagyobb részében. A sort az UTE meglepetésszerű kiütésével kezdték, majd visszavágtak a Titánoknak a szeptemberi 1-2-ért, legutóbb pedig a Schiller-Vasas HC-t intézték el 7-2-re. Ez a 4 meccsből gyűjtött 9 pont 1-gyel több, mint amennyit a megelőző 17 találkozón szedtek össze.

A szezon elején rendszeresen szenvedtek szoros vereségeket, úgy, hogy első 9 meccsükből 8-on csak 1 találatig jutottak, újabban azonban nem okoz problémát a góllövés, az említett három győztes meccsen 18-szor voltak eredményesek. A prímet a pontszerzésben a 13 assziszt után az első gólját is megszerző Michal Satek, valamint Kristoffer Philqvist és Szűcs István viszi, a fiatal magyar házi gólkirállyal interjút is készítettünk a héten. Érdemes kiemelni Lakatos Leventét is. A 23 éves bekknek a tavalyi volt a legponterősebb szezonja a felnőttek között, akkor 8 egységig jutott, míg idén az alapszakasz felénél tart ennyinél. Ha hozzávesszük, hogy plusz/mínusz mutatója mínusz kettő egy olyan csapatban, amelynek mínusz 46-os a gólkülönbsége, akkor láthatjuk: a ponterős játék nem kevésbé felelősségteljes védekezéssel párosul.

A Hokiklub tehát elkerült az utolsó helyről, lerázta magáról a Vasast, mi több, a Titánok is lőtávolon belülre kerültek számukra, hiszen már csak három pont közöttük a különbség. Ezt a Raktár utcában akár le is dolgozhatják, amihez rendes játékidőben elért győzelemre lenne szükségük. Nem lesz egyszerű dolguk, hiszen tiszteletet parancsoló eredményeket Kiss Dávid csapata is fel tud mutatni az előző fordulókból, az UTE-t ők is legyőzték már kétszer, sőt 5-0-val küldték haza nemrégiben az FTC-Telekomot is. Összehasonlításul: a HKB eddig kétszer játszott a Fradival, és mindkétszer 9-1-re kapott ki. Igazából most jön egy olyan feladat a KMH számára, amikor komoly karaktert mutathat, de ugyanez a teendőjük a Titánoknak is, amiből vélhetően egy érdekes mérkőzés kerekedik ki vasárnap délután.

hkbtit

Fehérvári Titánok–Hokiklub Budapest 4-3

Kiss Dávid együttese nagy csatárban legyűrte és maga mögött tartotta ellenfelét, sőt az UTE-t is utolérte a táblázaton.

Az első harmadot néhány másodperc híján behúzták a vendégek a hatpontos összecsapáson, Szappanos átadásából Petres lőtt nagy gólt a 6. percben. Fél perc sem volt már hátra, amikor Császár emberelőnyben egyenlített, 1-1. A második játékrészben potyogtak az újabb és újabb találatok, sorrendben Reiter Attila (1-2), Balogh Bence (2-2), Madácsi Benedek (3-2), Szűcs István (3-3) és Dézsi Bence (4-3) volt eredményes. Az záró periódusban már jobban figyeltek a csapatok a védekezésre, így az eredmény annak ellenére sem változott, hogy a vendégek komoly energiákat mozgósítottak az egyenlítés érdekében. Kiss Dávidnak az 57. percben időt is kellett kérnie, ám nem sokkal később Madácsit mégis kiállították. Ekkor Jens Brandström kért időt, majd lehozta a kapusát, tehát hat a négy ellen támadhattak a juharlevelesek. Lövések tömkelege ment ekkor Gyenes kapujára közel két percen át, de hiába, később pedig elcserélték magukat a vendégek, 7 mezőnyjátékosuk volt a jégen. Így az utolsó bő fél percet már lepörgették a Titánok fórban, akik a 4-3-as győzelemmel nemcsak maguk mögött tartották a Hokiklubot, hanem ismét 6 pontra növelték a különbséget, sőt az UTE-t is utolérték a táblázaton.

tithkb

fotó: Fehérvári Titánok

Többször volt náluk a lélektani előny, mint nálunk

Jens Brandström, a Hokiklub Budapest és Kiss Dávid, a Fehérvári Titánok vezetőedzője a két csapat mérkőzéséről.

Erste Liga, Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 213 néző. Játékvezetők: Berger, Berger, Szabó, Horváth.
4
Berry-Lamontagna, Izsák, Kedves, Horváth B. D.

Másodpercek alatt egyenlített Szűcs István

A Titánok–Hokiklub meccset ugyanakkor a hazaiak nyerték egy gólvonalon éppen csak átcsorgó lövéssel. Összefoglaló.