Eichel mesternégyesével nyert a Buffalo

A Sabres kapitánya szerezte csapata minden találatát. Mérföldkőhöz ért Jeff Carter, Steven Stamkos, David Perron és Joel Quenneville, megállíthatatlan az Islanders. A Columbus kivételével minden csapat jégre lépett.

A Carolina Andrej Svecsnyikov hosszabbításban szerzett találatával nyert a Minnesota otthonában és ezzel egymás után a harmadik meccsét nyerte meg. A Hurricanes már a rendes játékidőben behúzhatta volna a meccset, de hiába vezetett kétszer is kettővel, a Wild megmentette az egyik pontot. A Minnesotában Carson Soucy első gólját szerezte az NHL-ben.

Nagy napja volt Jeff Carternek: karrierje 1000., a Kingsben az 500. meccsét játszotta, amit győztes góllal tett még emlékezetesebbé. A Kings a Vegast látta vendégül és hiába vezetett kétszer is kettővel, a Knights ledolgozta a hátrányát. A jubiláló Carter hat perccel a vége előtt 3-3-nál lépett elő főszereplővé, amikor tökéletesen szúrt bele Matt Roy kék vonalas lövésébe. A Kings egymás után a harmadik meccsét nyerte meg, a Knights ellenben a zsinórban az ötödiket bukta el.

carter 1000

Egy már megnyert meccset engedett ki a kezéből az Edmonton a Dallas ellen a hirtelen halálban. Az Oilers a három gólpasszt kiosztó Connor McDavid vezetésével könnyedén kézben tartotta a meccset és 4-2-vel mehetett a második pihenőre. A harmadik húsz percere azonban leült, a Stars erőre kapott és először Comeau révén szépített, másfél perccel a befejezés előtt pedig Tyler Seguin lövésével a hosszabbítást is kiharcolta. A lendületet kapó Dallas ezek után a meccset is behúzta a ráadásban Jamie Benn góljával. Leon Draisaitl egymás után a 12. meccsén szerzett pontot és 41 egységével a kanadai tabella élén áll.

Az Arizona simán nyert a Calgary ellen és ezzel az utolsó négy mérkőzéséből a harmadikat húzta be. A meccs embere címet ezúttal a 200. mérkőzését játszó Darcy Kuemper kapta, aki 37 védéssel nullázta le a Flamest. Kuemper mellett Lawson Crouse emelkedett ki, aki egyet lőtt és egyet előkészített.

A Boston büntetőkkel maradt alul a Washington ellen, ezzel nemcsak az utolsó hat meccséből az ötödiket bukta el, hanem idén mind a négy szétlövését is. A Capitals kétszer egyenlített, másodszor egy perccel a befejezés előtt T.J. Oshie révén. A rávezetések az ötödik körben értek véget, amikor is Jakub Vrana betalált, viszont Chris Wagner nem. A fővárosiak 10 idegenbeli győzelmükkel listavezetők a ligában.

A négy gólt szerző Jack Eichel egymaga verte meg az Ottawát, ennek köszönhetően a Buffalo hat vereség után gyűjtött ismét pontokat. A Sabres kapitányának első két találatára még tudott felelni a Senators, de 2-2 után az utolsó nyolc percben szerzett duplájára már nem volt válasza. Eichel a hetedik játékos a klub történetében, aki négyet vágott egy mérkőzésen. Korábban ez a Rick Martin, Dave Andreychuk, Alekszandr Mogilnij, Lindy Ruff, Miroslav Satan, Thomas Vanek hatosnak sikerült.

Szoros meccsen nyert a Winnipeg Tampában. Az összecsapás 1-1-es állásnál dőlt el a mérkőzés derekán, amikor a Jets 21 másodperc alatt kétszer mattolta Vasziljevszkijt. Ezután hiába erősített a Bolts, a fennmaradó játékidőben nem tudta ledolgozni a kétgólos differenciát. A Winnipeg az utolsó nyolc meccsén 16 pontból 13-at szerzett. A Tampában Steven Stamkos a 400. gólját ütötte, ezzel a 98. játékos lett az NHL-ben, aki elérte ezt a küszöböt.

stamkos 400

Kétgólos mínuszról, a speciális csapatrészeknek köszönhetően hozta el a pontokat a New Jersey a Montreal csarnokából. A Devils 3-1-es montreali vezetés után Nico Hischier emberhátrányos góljával szépített. Ezután Wayne Simmonds emberelőnyben egalizált, a ráadásban pedig szintén fórból Kyle Palmieri győztes gólt szerzett. A Canadiens három győzelem után kapott ki ismét.

Háromgólos hátrányból nyert az Islanders a Philadelphia ellen és ezzel 14 mérkőzésnyire nyújtott a pontszerző sorozatát. 12 perccel a befejezés előtt még három ment a Flyers és semmi nem utalt arra, hogy az New York-iak folytatják a szériájukat. A hazaiak azonban feltámadtak, ledolgozták a hátrányukat, a rávezetések során pedig Eberle és Barzal góljaival a győzelmet is behúzták. Az Islandersnek legutóbb 1982-ben volt ilyen sorozata, amikor januárban és februárban egymás után 15 mérkőzést nyert egymás után.

A Pittsburgh először nyert a másfél hónapra kidőlő Sidney Crsoby nélkül. A Penguins a Torontót győzte le és nem a siker volt meglepetés, hanem a nagyarányú, ötgólos kiütés. Dominik Kahun és Bryan Rust három-három pontot tett a közösbe, Tristan Jarry 32 lövést védett. A Maple Leafs az utolsó öt meccsét elvesztette, a mutatója visszaesett 50%-ra, így nem véletlen, hogy egyre többet beszélnek a csapat edzőjének, Mike Babcocknak a kirúgásáról.

Derek Grant karrierje első mesterhármasával és John Gibson 37 védésével nyert egyoldalú mérkőzésen az Anaheim a St. Louis otthonában. A Ducks sikere mindkét gárda sorozatára pontot tett. A vendégek öt vereség után győztek ismét, a bajnokcsapat pedig 9 mérkőzés után maradt pont nélkül. David Perron az 500. meccsét játszotta a Bluesban és a 800. találkozóját az NHL-ben.

900. győzelmét ünnepelhette az NHL-ben Joel Quenneville. A mérföldkő a Florida edzőjének a New York Rangers ellen jött össze, köszönhetően a Jevgenyij Dadonov, Jonathan Huberdeau, Keith Yandle hármasnak. Dadonov egy duplával és egy győztes góllal, Huberdeau és Yandle egyaránt három gólpasszal járult hozzá a jubileumi sikerhez. A Rangers csatára Artyemij Panarin egyet lőtt és egyet előkészített, ezzel egymás után a 11. meccsén is szerzett pontot.

quenneville 900

Majdnem kiadta a kezéből a győzelmet a Colorado Vancouverben. Az Avalanche magabiztos játékkal végig vezetett és 4-2-vel várta az utolsó két és fél percet. A denveriek játékába ekkor homokszem került, a Canucks pedig élt a lehetősséggel és megmentette az egyik pontot. A hosszabbításra a Colorado rendezte sorait és a 27. szekundumban a korábban két pontot szerző Nathan MacKinnon góljával végül behúzta a győzelmet. A kanadai center mellett Cale Makar és Antoine Bibeau emelkedett ki a mezőnyből. Az újonc hátvéd négy gólpasszt adott, a kapus 28 lövést védett és három év után volt ismét kezdő az NHL-ben.

Hiába a 41-24-es kapura lövési arány, a hazai pályán játszó Nashville hatalmas pofonba szaladt bele a sokkal pontosabban célzó Chicago ellen. A Blackhawksból természetesen Robin Lehner emelkedett ki a legjobban, aki 39 hárítással vette ki a részét a győzelemből. A mezőnyjátékosok között nem volt ilyen kiemelkedő teljesítmény, 13-an szereztek pontot, közöttük a legjobb a duplázó Alex Nylander volt. A Preds az utolsó hét mérkőzéséből csak egyet nyert meg, a Hawks ellenben ugyanennyi találkozón 11 pontot gyűjtött a megszerezhető 14-ből.

A San José büntetőkkel verte a Detroitot, megszerezve zsinórban a hatodik diadalát. A Sharks nyerőembere az a Kevin Labanc volt, aki a rendes játékidőben mindhárom hazai gólban szerepet játszott, a rávezetések során pedig egyedüliként értékesítette a kísérletét.A Red Wings egymás után az ötödik mérkőzésén szerzett pontot, a Sharks viszont még ettől is jobban teljesített: zsinórban hatodszor nyert.