Győzelmet ért Pittsburghben Mike Smith 51 védése

A hosszabbításban Draisaitl szólója hozta a pluszpontot az Oilersnek. A 14. meccsen véget ért Nathan MacKinnon pontszerző szériája.

Nagy küzdelmet hozott az Edmonton pittsburghi vendégjátéka, amelynek a legizgalmasabb része a hosszabbítás volt. 1-1 gólt értek el a csapatok addig, onnantól bármelyikük nyerhetett volna, végül Leon Draisaitl értékesített egy szólót. Connor McDavid és Sidney Crosby sem szerzett pontot, Jevgenyij Malkin október 5. után tért vissza, és csapata egyik legjobbja volt. Draisaitl 15 meccs után 13 gólnál jár, utoljára Wayne Gretzky volt képes hasonlóra az Oilers színeiben. A meccs hőse azonban nem a mezőnyjátékosok közül került ki: az Edmonton színeiben Mike Smith 51 lövést fogott, így nagyban hozzájárult a 2-1-es győzelemhez.

A New York Rangers 2-1-re nyert a Nashville Predators ellen, ezzel megszerezte idei első idegenbeli győzelmét a nyugati konferenciás ellenfelekkel szemben. Az első gólt a 20 éves Filip Chytil lőtte, akit nemrégiben hívtak fel az AHL-ből, két meccsen két gól a mérlege az NHL-ben.

Az Ottawa két harmadon keresztül tartotta a lépést a Bostonnal, a Bruins azonban a harmadikban állva hagyta ellenfelét, három gólt lőtt, 5-2-re nyert. Patrice Bergeron megszerezte 500. passzát, a Bruins egymás után ötödször nyert és kilencedszer szerzett pontot, 13 találkozón 10 győzelme van, ilyesmire a klub fennállása óta háromszor volt példa korábban, utoljára az 1976/77-es szezonban.

Tampa után Buffalóban is nyert a New York Islanders, így már 9 győzelemnél tart sorozatban. Az egyetlen gólt Derrick Brassard ütötte a 6. percben. A 32 éves kanadai csatár ötödik meccsén talál be egymás után. A Sabresnak ki kell valamit találnia az emberelőnyös játékra, mert az utolsó öt meccsén 13 lehetőségből csak kettőt értékesített, ez 15%-os hatékonyság.

A Carolina kétszer is vezetett az első harmadban a New Jersey ellen, de a középső periódusban a Devils átvette a kezdeményezést, és a végén egy üres kapura elért találattal nyert 5-3-ra. A Devils mindkét 1/1-ese, Nico Hischier és Jack Hughes is betalált. A Hurricanesből Andrej Szvecsnyikov továbbra is megállíthatatlan, ezúttal asszisztos volt, az elmúlt 4 meccsen szerzett 5 gólt és adott 2 gólpasszt.

Hazai pályáján nullázta le a Columbust a Calgary, miután minden harmadot 1-0-ra nyert meg. David Rittich 43 lövést védett a Flames kapujában. A Blue Jacketsnél nagy nap volt ez Kole Sherwood számára, akit az AHL-ből hívtak fel, hogy életében először az NHL-ben játszhasson. Nem úgy alakult, ahogy eltervezte, a második harmadban találkozott Milan Lucic öklével, miután odapiszkált a kapusnak. A játékos átesett a kötelező agyrázkódás-protokollon, majd visszatért a pályára. Lucic 2+2 percet kapott durva játékért, de ennyivel nem ússza meg, a fegyelmi bizottság jelezte, hogy meghallgatja a játékost.

Két emberelőnyös góllal, egy büntetővel és egy üres kapura elért találattal nyert a Dallas hazai pályán 4-1-re a Montreal ellen. A 2015-ös draft 12. helyén választott Gyenyisz Gurjanovnak az idei év hozhatja meg az áttörést, 12 meccsen 6 pontnál jár, szombat este kettőt lőtt a Montrealnak, közte egy büntetőt is. Ben Bishop 35 lövést hárított.

A Florida esélyt sem adott hazai pályán a Detroitnak, és 4-0-ra nyert. Szergej Bobrovszkij 22 védéssel idei első shutoutját érte el. 2015 októbere óta már 23-nál jár, senkinek nem volt ennyi ebben a periódusban. A Detroit kevesebbet még nem lőtt kapura a szezonban. Jonathan Huberdeau duplázott, Valtteri Filppula a 400. meccsét játszotta.

Nem bírt egymással a Philadelphia és a Toronto. A rendes játékidő 3-3-ra végződött, a hosszabbítás sem hozott gólt, annak ellenére, hogy a Flyers két percig emberelőnyben támadhatott. Jöhettek a büntetők, és ez hihetetlen izgalmakat hozott. Az első hét próbálkozás mindegyikét fogták a kapusok, nyolcadjára Travis Konecny betalált, ám a túloldalon Jason Spezza életben tartotta a Maple Leafst. Végül a 11. körben Ivan Provorov hibázott, Andreas Johnsson betalált, így 4-3-ra nyert a Toronto. Frederik Andersen 37 védéssel volt a meccs hőse, no meg azzal, hogy 10 rávezetést fogott a klub történetének leghosszabb szétlövése során.

Hasonlóan nagy csata zajlott Minnesotában, ahol a bajnok lépett pályára. Felváltva vezettek a csapatok, 60 perc után itt is 3-3 állt az eredményjelzőn, azonban szétlövésekre nem került sor, mivel Ryan O?Reilly a hosszabbításban eldöntötte a mérkőzést. A tavalyi Stanley Kupa MVP-jének ez volt a 8. pontja az elmúlt négy mérkőzésen. A Blues idén ötödször állt vesztésre két harmad után, ebből háromszor fordítani tudott, míg tavaly összesen kétszer voltak képe ilyesmire.

Véget ért Nathan MacKinnon parádés pontszerző sorozata, és ez a győzelembe került a Colorado arizonai vendégjátékán. MacKinnon a szezon első meccse óta minden alkalommal legalább egy, de inkább több pontot szerzett, 13 mérkőzésen lőtt 8 gólt és adott 10 gólpasszt. Darcy Kuemper most lehúzta a rolót, nemcsak előtte, hanem az egész Colorado előtt, miközben a csatárok elöl háromszor is betaláltak. Ezzel az Arizona a második legkevesebb gólt kapó csapat (28) a ligában a Boston (26) után.

A 26. percben 4-0-ra vezetett a Vancouver San Joséban, innen nem volt visszaút a hazaiak számára, akik 5-2-re kikaptak. Elias Pettersson két gólt szerzett és már 20 pontnál jár. A győzelem értékét növeli, hogy a csapatból sérülés miatt hiányzott Quinn Hughes, aki hátvéd létére holtversenyben a harmadik legponterősebb játékos az újoncok között. Travis Green vezetőedző a meccs előtt elmondta, hogy kedden már visszatérhet a bekk, akire szükség is lesz, mivel a címvédővel játszanak.

Mozgalmasra sikeredett az első harmad Las Vegasban, ahol a Winnipeg megszerezte a vezetést, de a hazaiak három góllal feleltek. Nyolc és fél perc telt el ekkor a mérkőzésből, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, a csapatok kicsit visszább vettek, a következő gól 10 perccel a vége előtt született, ezzel zárkózott egyre a Jets, majd nem sokkal később ki is egyenlített, majd a hosszabbítás során a pluszpontot is elhozta. Kyle Connor három gólban benne volt, a felzárkózásból két első asszisztal vette ki a részét, a hosszabbításban maga fejezte be a történetet.

Cseh játékosai tartották életben a Chicagót azok után, hogy az 5. percben 2-0-ra vezetett ellene a Los Angeles. Corey Crawfordot le kellett cserélni, mert a második gólnál ütközött, így mehetett kivizsgálásra, hogy nincs-e agyrázkódása, ahonnan 5 perccel később térhetett vissza. A felzárkózást Dominik Kubalik gólja indította, David Kämpf a 18. percben egyenlített. A harmadik harmadban visszavette a vezetést a hazai csapat, de másfél perccel a vége előtt Jonathan Toews egalizált ismét. A hosszabbításban mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, de végül Drew Doughty döntött, 17 másodperccel a lefújás előtt. A meccsen bemutatkozott a 2018-as draft 8. helyén választott Adam Boqvist, akinek máris 15 és fél perc jégidő jutott.