Közeledhetnek az élbolyhoz a Jegesmedvék

Szinte minden a miskolci Extraliga-csapat mellett szól Liptószentmiklóson, ám a hazaiak az utóbbi időben javuló formát mutattak.

Országos kettes! – mondhatná az egyszeri szurkoló a Liptószentmiklós–DVTK Jegesmedvék mérkőzés előtt, ám a jégkorong ennél kiszámíthatatlanabb sport. Az eddigi összteljesítmény persze valóban a miskolciak sikerét ígéri. A Jegesmedvék 8 helyezéssel és 11 ponttal előzik meg az Extraliga egyik legszerényebb költségvetéséből gazdálkodó ellenfelet,  ráadásul kitűnő sorozatban vannak: a múlt héten három győzelmet húztak be egymás után. A játékosokra rátérve a két magyar kapus 93 százalék környékén teljesít, míg a másik oldalon ez a mutató inkább alulról ostromolja a 90 százalékot. A Mikulás legeredményesebb játékosa Martin Kriska 12 ponttal, mögötte a két Huna testvér, Rudolf és Robert egyaránt 8-8 ponttal áll. A borsodi alakulat pontkirálya Vas János 16 egységgel, megelőzve Nick Rosst (15) és Részegh Tamást (13), csak utánuk jönnek a 12 pontosak, Vandane és Beauvillier.

Az utolsó helyen szerénykedő Liptovsky Mikulás azonban az utóbbi négy mérkőzésén a korábbinál markánsabb teljesítményt nyújtott, rendre pontot is szerzett. A Slovant és az Érsekújvárt büntetőkre kényszerítették – ekkor alulmaradtak –, a Nagymihályt és a Nyitrát túlórában legyőzték.

A két csapat az idei bajnokságban eddig egyszer találkozott, szeptember 22-én Miskolcon a házigazdák magabiztos 3-0-s győzelmet arattak. Idegenben aligha lesz ennyire egyértelmű a képlet, a pontokért keményen meg kell küzdeniük a Jegesmedvéknek, viszont ha érvényesítik a papírformát, tovább zárkózhatnak az élmezőnyhöz.

mislmi

fotó: Orosz Tamás

Liptovsky Mikulás–DVTK Jegesmedvék 0-5

Magabiztosan érvényesítette a papírformát a miskolci Extraliga-csapat a sereghajtó otthonában.

A mérkőzést a hazaiak kezdték agilisabban, az első percekben leginkább Adorjánnak akadt dolga. A 6. percben ugyan a hazai kapuba került a korong, még sem lett gól: miskolci emberelőnyben Vandane kék vonalas lövése akadt be, de mivel az egyik vendégtámadó a kapus előtti kék területen állt, a játékvezetők nem adták meg a találatot. A döntésüket megerősítette a videós visszanézés is. Ezt követően a házigazdák is lepörgettek egy nem túl veszélyes fórt. A 13. percben megszerezték a vezetést a Jegesmedvék. Éppen letelt az újabb miskolci emberelőny, amikor Ross a kék vonalról lövésre szánta el magát, és a korong a kapu előtt tömörülő játékosok között eljutott a hálóig (0-1). Két perc múlva Vybiral vihette Adorjánra egyedül a korongot, de mellé bombázott. Három perccel a vége előtt több cserét is megnyomtak a liptóiak, sorban alakították ki a helyzeteket, de Adorján állta a sarat.

A második játékrész hazai rohamokkal és Adorján védésekkel indult, de pár perc múlva kiegyenlítettebb lett a játék. A 27. percben növelte előnyét a miskolci csapat, amikor Harrison szúrt bele egy ide-oda pattogó korongba, amely végül a hálóban kötött ki (0-2). Az emberelőnyös játék továbbra sem ment a Liptószentmiklósnak, ezt egy újabb lehetőség elmulasztásával bizonyították. Érdekes módon többet támadott a hazai csapat, dolgoztatták is Adorjánt, mégsem találták a rést a miskolci pajzson. Kevés helyzetével viszont rendkívül jól gazdálkodott a vendéggárda, amely 40 másodperccel a vége előtt újabb gólt lőtt, amikor Vas a kapunak háttal állva fonákkal tette el a korongot a kapus mellett (0-3).

A harmadik harmad elején el is dőlt a meccs sorsa: egy perc elteltével a hátsó palánkról visszapattanó korongot Beauviller továbbított közelről a hálóba (0-4). Összezuhant a hazai csapat, 38 másodperc múlva ismét Beauviller volt a főszereplő, miután egyedül léphetett ki, és a hosszú sarokba lőtt (0-5). A hátralévő időben mindössze egy nyitott kérdés maradt: elrontják-e a liptóiak Adorján shutoutját? Nem lett a válasz, így nemcsak a fiatal hálóőr, hanem a csapat is tovább javította szezonbeli teljesítményét.

mislmi

Lassúak voltunk, túlkomplikáltuk a dolgokat

Mestermérleg a Liptószentmiklós–DVTK Jegesmedvék mérkőzést követően.

Anton Tomko vezetőedző, MHK Liptovsky Mikulás: “Jól kezdtük a meccset, de nem tudtuk tartani a lépést a vendégek hatékonyságával. Becsülettel mentünk előre, több volt a kapura lövésünk, de ez nem párosult eredményességgel. A miskolciak rendkivül hatékonyak voltak, ezért gratulálunk nekik a győzelemhez.”

Marcel Rodman vezetőedző, DVTK Jegesmedvék: “Az első negyven perc nem tetszett, nem játszottunk jól. Lassúak voltunk a koronggal, túlkomplikáltuk a dolgokat. A harmadik harmadban jobbak voltunk, és végül magabiztos győzelmet arattunk. Szeretném kiemelni Adorján Attila teljesítményét, aki remekül védett. Boldogok vagyunk az újabb három pont miatt.”