Grazban sem lesz könnyű dolga a Fehérvárnak

A magyar EBEL-csapat rövid, de annál szenzációsabb győzelmi szériában van.

A hétvége előtt sokan már temetni kezdték a Hydro Fehérvár AV19 idei szezonját, aztán két meccs alatt kiderült, hogy korai volt ez még. Kétségtelen, hogy Hannu Järvenpää együttesének nem volt oka büszkélkedni a 6 meccses vereségsorozatával, melynek nyomán az utolsó előtti helyre csúszott vissza. Ám ekkor jött a vendégjáték a listavezető Red Bull Salzburg otthonában, amely úgy indult, ahogy szokott, a favorit 2-0-s vezetésével. A végén azonban fordult a kocka, az utolsó percekben két gólt lőtt a Volán, és ezzel 3-2-es győzelmet aratott. A fantasztikus siker adta lendület a következő meccsre is kitartott, a Fehérvár úgy gyűrte le a tabellamásodik Vienna Capitalst a Raktár utcában, hogy vendége háromszor annyit lőtt kapura. Ez a fejlemény abból a szempontból is örömteli, hogy a rossz széria során hátul sem működtek a dolgok. A védekezés dicséretén túl rögzítsük: Salzburgban Kornakker, az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban Ouzas nyújtott osztályon felüli teljesítményt. A mai nap kérdése az, hogy át lehet-e menteni a formát Grazra. A tavalyi alapszakaszgyőztes idén valamivel gyengébbnek tűnik, hét közben már az ötödik vereségét is elszenvedte – 0-5 Linzben –, ami jelenleg az 5. helyre elegendő. Hektikus a produkció, amit a stájerek mostanában jégre tesznek, gyakran vesznek fel egészen sima zakókat – Klagenfurtban 1-5, Villachban 0-4, Innsbruckban 1-4 –, de győzni sem feljtettek el, ugyanazt a Linzet négy nappal korábban 4-0-val küldték haza. A Volán és a 99ers egyszer már találkozott a szezonban, az első harmadot 2-0-ra nyerték akkor a mieink, ám a vége 4-3 lett oda. A visszavágás azért is jönne jól, mert a középmezőnytől a két siker ellenére is le van még maradva a Fehérvár, amelynek 13 pontja kilencedik helyet ér egyelőre.

avs-gra

Graz–Hydro Fehérvár AV19 3-6

Erdély Csanádék a második harmad végén kétgólos hátrányból fordítottak, aminek köszönhetően megnyerték a meccset.

A magyar EBEL-csapatnál pályafutása első osztrák bajnoki mérkőzésére készült a Fehérvári Titánok legponterősebb magyar játékosa, Mihály Ákos. A 8. percben a Graz megszerezte a vezetést, miután emberhátrányban Kevin Moderer helyzetbe hozta magát, sikerrel zárta akcióját. Két perccel később egyenlített a Hydro Fehérvár AV19: Szabó Dániel passzából Andrew Yogan lőtte be a bal felső sarokba a korongot. Az első harmad második fele és a középső felvonás sokáig nem hozott érdemi eseményt, ám ezt követően felpörögtek az események. A 36. percben 4 a 4 elleni helyzetben Joakim Hillding újra vezetéshez juttatta a Grazot, aztán 16 másodperccel később Dwight King emberhátrányban tovább növelte a 99ers előnyét. A következő Fehérvár-emberelőny újabb fordulatot hozott: Erdély Csanád gólra váltotta a fórt, a 40. percben pedig 37 másodperc alatt Timmins megfordította a meccset. A záró húsz percben a hazaiak hiába lőttek 14-szer kapura, Kornakker mindegyik próbálkozást védte, miközben Mikko Lehtonen és Szita Donát magabiztosabbá tették a Hydro Fehérvár AV19 győzelmét.

Hannu Järvenpää csapata 6-3-ra nyert, sorozatban harmadik sikerének örülhetett. Vasárnap a dobogós Klagenfurt érkezik Székesfehérvárra.