Neal mesternégyesével nyert az Edmonton

Az Oilers az Islanders otthonából hozta el a pontokat. Nyolc mérkőzésen hét vendéggyőzelem született.

A Carolina az első harmadban 12 perc alatt ütött négyet, amivel érdemben le is rendezte a Florida elleni összecsapást. A Hurricanes legjobbja a duplázó és győztes gólt szerző Ryan Dzingel és a 47 lövést hárító James Reimer voltak. A Carolina mind a négy eddigi mérkőzését megnyerte, ezzel beállította a jogelőd Hartford Whalers 1985-ös rekordját. A Panthersben Keith Yandle zsinórban a 800. mérkőzését játszotta, ami korábban csak négy játékosnak sikerült: Doug Jarvisnak (964), Garry Ungernek (914), Steve Larmernek (884) és Andrew Coglianónak (830).

James Neal négy góljával és Connor McDavid három gólpasszával simán verte az Edmonton a New York Islanderst. A Calgarytól nyáron megszerzett szélső a találkozó első felében nyolc perc alatt összehozott egy klasszikus triplát, amihez a harmadik harmad elején tett hozzá még egyet. Neal tavaly a Flamesben összesen 7-szer volt eredményes, idén ellenben három meccs után már 6 gólnál tart.

Története során először nyert a Winnipeg Pittsburghben. A franchise 2011-ben tette át a székhelyét Atlantából a kanadai nagyvárosba, és folytatva a joegelőd Thrashers rossz sorozatát 2006 óta 18 vereséget szenvedett egy huzamban a Jets. A negatív széria lezárásához Connor Hellebuyck 37 védéssel, Patrik Laine és Mark Scheifele három-három gólpasszal járult hozzá.

A Dallas a hosszabbításban győzött Washingtonban, ezzel először szerzett két pontot ebben a szezonban. A Stars a rendes játékidőben 11 másodpercre volt a győzelemtől, de Nicklas Backström révén megmentette az egyik pontot a Capitals. A győztes gólt szerző Tyler Seguin mellett a negyedik meccsén a negyedik gólját ütő Roope Hintz emelkedett ki.

Roope Hintz

Az Anaheim a harmadik harmadban öt perc alatt ütött hármat, ennyi elég volt ahhoz, hogy elhozza a pontokat Detroitból. Jakob Silfverberg egyet lőtt és egyet előkészített, John Gibson 31 lövést fogott. A Ducks a szezon első három mérkőzését megnyerte, amivel beállította a 2006-os és a 2018-as franchise-rekordot.

A San Jose idei negyedik mérkőzését is elvesztette, beállítva az 1993-as negatív klubrekordot. A Sharksot ezúttal az a Nashville verte könnyedén, amelyben Roman Josi volt a legjobb a két találatával. A San Jose szurkolói csak annak örülhetnek, hogy a klub mégis megegyezett Patrick Marleau-val, aki visszatért a klubhoz.

A Los Angeles majdnem kiengedte a kezéből a biztos győzelmet a Calgary otthonában. A Kings leadta a háromgólos előnyét, és csak a ráadásban tudta kiharcolni a győzelmet Drew Dougthy góljával. Az összesen három pontot szerző hátvéd mellett a szintén három egységgel záró Ilja Kovalcsuk emelkedett ki.

Kétgólos hátrányból nyert a Boston a Vegas vendégeként. 0-2 után a Bruins zsinórban négy gólt ütött, amiből Brad Marchand és David Pastrnak három-három ponttal vette ki a részét. A Bruins 2001 után kezdett ismét három győzelemmel.