49 százalékban tetszik, amit eddig láttam

A Hydro Fehérvár AV19-nek bravúrt kellene végrehajtania Bécsben ahhoz, hogy átbillenjen a Hannu Järvenpää-féle mérleg nyelve.

A Vienna Capitals három győztes mérkőzés után várja a legutóbbi két találkozóját elveszítő Volánt. A tavalyi döntős bécsiek mint mindig, most is az EBEL legerősebbjei közé tartoznak. Ezzel együtt sem verhetetlenek, amiről például a villachiak is tudnának mesélni, egyetlen rendes játékidős vereségüket ők mérték rájuk. A Fehérvárnak is vannak szép emlékei, tavaly kétszer is verték a Viennát, igaz, ezek a sikerek a Raktár utcában születtek, idegenből mindháromszor vesztesen tértek haza Kógerék a 2018/19-es idényben. Utoljára 2017 novemberében volt kedvező a végkifejlet magyar szemmel az Erste Arenában. A Capitals hazai jégen egyébként még csak kétszer játszott idén, ebből egy alkalommal pontot rabolt tőlük a tavaszi finálé első visszavágóján a Klagenfurt.

A magyar csapat a hivatalos honlapján hosszabb videós előzetest publikált, amelyből egyebek közt az is kiderült, hogy Andrew Sarauer a Graz ellen belőtte a 100. EBEL-gólját. A jubiláns támadó, a csapatkapitány Kóger Dániel és Hannu Järvenpää nemcsak a bécsi meccsről beszélt, hanem összességében is értékelte a Volán eddigi teljesítményét. A vezetőedzőnek 49 százalékban tetszik, amit látott, de 51 százalékban úgy érzi, lehetnek még jobbak is.

Vienna Capitals–Hydro Fehérvár AV19 6-1

Egy bivalyerős első harmaddal komoly verést mért a magyar EBEL-gárdára a bécsi élcsapat.

A Fehérvárban betegség miatt nem játszott Szabó Dániel, Szabó Krisztián viszont visszatért. A harmadik percben megszületett a hazaiak első találata, Birnbaum passzát Holzapfel lőtte be, 1-0. A harmad közepén több helyzetük volt a vendégeknek, ám a KHL-es Jokeritből igazolt Zapolski kapuson nem sikerült kifogniuk. A Vienna második találata kontrából született, Holzapfel lövését még védte Ouzas, ám Nicholas Hartl betette a kipattanót, 2-0. A 16. percben jött a harmadik gól, Ali Wukovits maradt egyedül a Volán kapusával szemben, és nem hibázott. A harmad vége előtt bement a negyedik is, Kyle Baun bombázott középről a hálóba. Ezek után a szünetben Hannu Järvenpää kapust cserélt, Kornakker érkezett a jégre. Yogan kapuvasat lőtt, majd mentek tovább a vendégek a szépítésért. Egy akció során korongot vesztett a magyar gárda a kék vonalnál, a szólót Hartl értékesítette, 5-0. Hamar csökkentette hátrányát a vendégcsapat, emberelőnyben fejezett be góllal egy szép támadást Andrew Sarauer. Kóger egy szólót hagyott ki ezt követően, az osztrákok pedig egy kettős előnyt. A záró harmad is a hazaiaké volt, találat ekkor már csak egy született, Kichton lőtte ki a bal alsót, kialakítva a 6-1-es végeredményt.