Megvannak a Hart-trófea jelöltjei

Sidney Crosby, Nyikita Kucserov vagy Connor McDavid lehet az év legértékesebb játékosa.

A 2018/19-es szezon egyéni díjai közül néhány már az alapszakasz végén gazdára talált. A többi jelöltjeit az NHL fokozatosan teszi közzé, most az MVP-címen volt a sor.

Sidney Crosby 79 mérkőzésen 35-ször volt eredményes, kereken 100 pontot szerzett, és zsinórban 13. alkalommal vezette be a rájátszásba a csapatát. A Pittsburgh kapitánya karrierje során hatodszor érte el a százas határt, ennél többet csak Wayne Gretzky (15), Mario Lemieux (10), Marcel Dionne (8), Mike Bossy (7) és Peter Stastny (7) tud felmutatni. Március 5-én a Florida ellen megszerezte az 1200. pontját a 917. mérkőzésén, ez minden idők 11. legjobb eredménye. Crosbyt hetedszer jelölték a díjra, és két alkalommal, 2007-ben és 2014-ben meg is kapta. Amennyiben harmadszor is kitüntetik, ő lehet a kilencedik háromszoros győztes.

Nyikita Kucserov nemcsak a fantasztikus szezont futó Tampa, de az egész liga legjobbja volt 87 előkészítéssel és 128 ponttal. 41 góllal a hatodik lett holtversenyben. Az orosz szélső az alapszakasz 82 találkozójából 62-szer szerzett pontot, 38 alkalommal legalább kettőt, kétszer ötöt, egyszer az Edmonton, egyszer a Columbus ellen. A pontokat és a gólpasszokat tekintve új franchise-rekordot ért el, és egyetlen egységgel megdöntötte Alekszandr Mogilnij orosz játékosokra vonatkozó idénycsúcsát is. Martin St. Louis 2004-es MVP-címe után Kucserov lehet a második tampai, aki megkapja a díjat.

Connor McDavid 51 góllal, 75 assziszttal és 116 ponttal zárta az évadot. Az Edmonton 229 gólt lőtt a szezonban, így az összes találat több mint 50%-ában szerepet játszott. Ez volt McDavid negyedik szezonja az NHL-ben, és a pontjainak száma minden évben emelkedett (48, 100, 108, 116). McDavidnek a teljes szezont figyelembe véve egyszer sem volt két olyan egymást követő mérkőzése, amikor pont nélkül maradt volna. Ilyen teljesítményre korábban csak Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Paul Kariya, Jari Kurri, Elmer Lach, Darry Sittler és Steve Yzerman volt képes. Minden csatárt figyelembe véve első lett az átlagos jégidőt (22:50) és a győztes gólokat (9) tekintve. Akárcsak Crosby, az Edmonton kapitánya is harmadszor kaphatja meg a legjobbnak járó elismerést.