Egy győzelemre van a továbbjutástól a Columbus

A Blue Jackets harmadszor is verte az alapszakaszgyőztes Tampát. Ugyanígy tett az Islanders a Pittsburgh ellen, Stone és Stastny öt pontot szerzett.

Óriási bajban van a Lightning, amely a nemcsak a kiesés, rögtön a söprés szélére került, miután harmadszor is kikapott Panarinéktól. Az alapszakasz győztesének esélye sem volt szépíteni Ohióban, miután Nyikita Kucserov eltiltás, Victor Hedman sérülés miatt nem állhatott Jon Cooper rendelkezésére. Ezzel szemben John Tortorella a teljes csapatát a jégre küldhette a legjobb taktikával. Ennek az lett az eredménye, hogy a Blue Jackets a második harmad első felében Matt Duchene és Oliver Bjorkstrand révén kétszer is mattolta Vasziljevszkijt, miközben Bobrovszkij mindent hárított a másik oldalon. A vendégek nagyon megnyomták az utolsó harmadot, de a 17-9-es lőlap mellett is csak a szépítésre futotta. A győzelmet Cam Atkinson biztosította be egy üres kapus góllal. A Columbus ezzel a győzelemmel a második csapat az NHL történetében, amely 3-0-ra vezet az alapszakaszgyőztes ellen az első körben. Korábban ez csak a Los Angelesnek sikerült a Vancouver ellen 2012-ben, és akkor a Kings meg sem állt a végső diadalig.

A Tampához hasonlóan élet-halál meccsen lépett jégre a Pittsburgh is New Yorkban, de akárcsak a Jackets, az Islanders sem hagyott esélyt az ellenfelének. A Penguins hiába szerzett vezetést, Garrett Wilson gólja után másfél perccel már az Islandersnél volt az előny. Crosbyék ezután hasztalanul rohamozták Lehner kapuját, nem tudták bevenni, a svéd pazarul védett. A sok kihagyott helyzet 10 perccel a vége előtt ütött vissza Leo Komarov jóvoltából. A győzelmet Anders Lee biztosította be egy üres kapus találattal. Jordan Eberle egymás után a harmadik mérkőzésen szerzett gólt, korábban ez csak Ray Ferrarónak sikerült a playoffban még 1993-ban.

A győzelmi kényszerben lévő Pittsburgh, Tampa, Winnipeg hármasból csak utóbbi tudott megfelelni az elvárásoknak, miután nyert St. Louisban és szépített a párharcban. A Blues került előnybe az első harmad végén, de a mérkőzés felénél a Jets hármat ütött négy perc alatt. A hazaiak Taraszenko góljával még visszajöttek mínusz egyre, de két újabb gyors vendéggól eldöntötte a meccset. A Jetsben Kyle Connor duplázott, míg a Bluesban eddig remeklő Jordan Binnington mindössze 79,3%-kal védett.

Simán hozta a párharc harmadik meccsét a Vegas a San Jose ellen. A Knights a találkozó első hat góljából ötöt szerzett, így a végén belefért, hogy a végén kicsit kiengedjen, és a Sharks faragni tudjon a hátrányon. A meccs legjobbja az egyaránt öt ponttal záró Mark Stone és Paul Stastny páros, valamint a 25 lövést hárító Marc-Andre Fleury voltak. Stastny és Stone 5-5 pontja és utóbbi játékos mesterhármasa természetesen új franchise-rekord a rájátszásban. Fleury a 77. győzelmét szerezte az egyenes kiesések során, amivel befogta a hetedik helyen álló Mike Vernont.