Románia legyőzte Lengyelországot

A székelyek vezette válogatott kapott gól nélkül verte vb-riválisát.

A bledi EIHC-tornához hasonlóan két másik esemény is véget ért szombaton. Ausztriában Norvégiának pontszerzésre volt szüksége a tornagyőzelemhez a házigazda ellen. A skandinávok képtelenek voltak betalálni David Madlenernek, miközben a pénteken 1+2 pontot gyűjtő Dominique Heinrich megint főszereplővé vált, ő lőtte hazája mindkét gólját. Ausztria 2-0-ra győzött, és szurkolhatott Franciaországnak, ugyanis Manavianék Dániával játszottak. A dánoknak rendes játékidős sikerre volt szükségük a körbeveréshez, és az azzal járó tornagyőzelemhez. Ezt meg is tették 4-1-es diadallal, így Dánia, Ausztria és Norvégia egyaránt 6-6 ponttal végzett, az egymás elleni eredményeknek köszönhetően pedig az előbbi sorrend alakult ki a dobogón.

pozsonyi háromcsapatos eseményen Szlovákia és Oroszország B csapata játszott a végső győzelemért. A házigazda a második harmad végén 2-1-re vezetett, aztán 4 perc alatt 3 gólt lőtt, aminek köszönhetően 5-1-re nyert. Északi szomszédunk legjobbja a 2 gólos Samuel Bucek volt, az extraligás HK Nitra kiválósága.

Lengyelország az Ukrajna elleni csütörtöki túlórás és a pénteki rendes játékidős győzelem után szombaton Romániával gyakorolt. A divízió 1/B-be visszacsúszott lengyeleket meglepte a székelyek vezette válogatott, amely Fodor Csanád és Vitalij Kiricsenko góljával, valamint Patrik Polc shutoutjával 2-0-ra nyert. Románia vasárnap Ukrajnával csap össze.