Ausztria legyőzte Franciaországot

Dominique Heinrich 1+2 ponttal csapata mindegyik góljából kivette a részét.

Pénteken a bledi eseményhez hasonlóan Ausztriában is a második fordulót rendezték a helyi EIHC-tornán. A délutáni mérkőzésen a házgazda Franciaországgal találkozott, nyugati szomszédunk az 1+2 pontos Dominique Heinrich vezetésével 3-2-re legyőzte stabil A csoportos ellenfelét. Ugyanitt a skandináv rangadón Michael Haga mesterhármasa döntött, Norvégia 4-3-ra verte Dániát. Két kör után a norvégok százszázalékosak, a dánok és az osztrákok 3-3 ponttal állnak, a franciák nullával.

A pozsonyi háromcsapatos eseményen Fehéroroszország A csapata találkozott Oroszország B válogatottjával. A 15. percben Artyom Fjodorov emberelőnyös góljával a KHL-esekből álló csapat megszerezte a vezetést, majd a második harmad elején Znaharenko egyenlített. A 2-1-es végeredmény a 32. percben alakult ki az orosz Hohlacsov góljával. Fehéroroszország 1 ponttal zárta a tornát, így szombaton az oroszok és a szlovákok a tornagyőzelemért csapnak össze.

Lengyelország másodjára simán legyőzte Ukrajnát. A divízió 1/B-be visszaesett válogatott csütörtökön csak büntetőkkel verte az ukránokat, majd egy nappal később magabiztos, 5-1-es sikernek örülhetett.