Stamkos-triplával nyert a Tampa Bay

A Bolts a Rangerst verte magabiztosan. A Los Angelesnek kétszer annyi kapura lövés is kevés volt a győzelemhez.

A Rangers hiába vezetett kétszer is Tampában, a ligaelső 1-2 után bedarálta a New York-iakat, és 6-3-ra megnyerte a mérkőzést. Az egymás után hetedik találkozóját nyerő Lightning legjobbja Steven Stamkos volt, aki több mint négy év elteltével mesterhármast szerzett, illetve eljutott karrierje 700. pontjáig is. A csapatkapitánynak ez volt a 9. triplája a Tampában, amivel megelőzte az eddigi rekorder Martin St. Louist.

Szétlövések után nyert a Pittsburgh Brooklynban, az Islanders otthonában. A teljesen kiegyenlített mérkőzésen a Pens a harmadik harmad elején egyenlített, a rávezetések ötödik körében pedig Jake Guentzel révén a pluszpontot is megszerezte. A Pittsburgh először nyert az idei szezonban büntetőlövésekkel.

Detroitban hiába nyerte a Los Angeles 43-21-re a kapura lövéseket, az elképesztő napot kifogó Jimmy Howarddal szemben nem volt esélye. Howard alig több mint hat percre volt a shutouttól, és összességében 42 kísérletet hárított, amivel idei legjobbját érte el. A Kings az utolsó 17 mérkőzéséből 12-szer nem tudott kettőnél több gólt lőni.

Simán otthon tartotta a pontokat a San Jose a New Jersey ellen. Timo Meier kettőt vágott, Joe Pavelski és Tomas Hertl egy-egy gólt és gólpasszt jegyzett, Radim Simek pedig megszerezte első gólját az NHL-ben. A 22 éves Meier tavaly karriercsúcsot jelentő 21 gólt szerzett, idén viszont már 16 találatnál jár mindössze 21 mérkőzésen.