Kilencet lőtt a Calgary Columbusban

A Flames 15 gólos mérkőzésen nyert, Hornqvist és Atkinson háromszor köszönt be, ismét kikapott a Buffalo, megszakadt Kucserov nagy sorozata.

Elképesztő összeomlás vagy fantasztikus feltámadás? Ezt a kérdést lehet feltenni a Columbus?Calgary mérkőzés után. A találkozón a hazaiak a második harmad elején már 4-1-re vezettek, de a vendégek a következő 12 percben ötöt lőttek, és megfordították a meccset. A Columbus még a harmad befejezése előtt szépített, a Calgary lendülete azonban nem tört meg, és a befejező húsz percet is megnyerte 3-1 arányban. A Columbusban Cam Atkinson pályafutása hatodik tripláját ütötte, megdöntve Rick Nash franchise-rekordját. A Calgary két legjobbja az egyaránt 2+2-vel záró Sean Monahan, Johnny Gaudreau páros volt.

A Barkov, Huberdeau, Hoffman trió és Roberto Luongo hozta a meccset a Floridának a Boston ellen. A Panthers első sora 3 gólt és összesen 8 pontot szerzett, miközben Roberto Luongo 33 védéssel karrierje 77. hibátlan mérkőzését játszotta. Luongo 77 shutouttal a kilencedik helyre lépett, megelőzve Ed Belfourt és Tony Espositót.

New Yorkban minden esemény két és fél percbe sűrűsödött az Islanders?Jets meccsen. A harmadik harmad elején Anders Lee szerzett vezetést a hazaiaknak, de a vendégek röviddel ezután 22 másodperc alatt fordítottak. A győzelmet végül Nikolaj Ehlers biztosította be egy üres kapus góllal. A Jets egymás után a negyedik mérkőzését nyerte.

Patric Hornqvist új franchise-rekordot állított fel azzal, hogy 2 perc 47 másodperc alatt triplázott, ami ráadásul klasszikus mesterhármas volt. A Pens?Avs mérkőzésen a hazaiak az első harmadot nyerték 3-0-ra, a vendégek a másodikat ugyanilyen arányban. A harmadikat ismét 3-0-ra hozta a Pittsburgh a már említett svéd szélső mesterhármasával, aki korábban már adott egy gólpasszt is. A Colorado 12 mérkőzés után először nem szerzett pontot.

Patric Hornqvist

Egymás után a negyedik mérkőzését vesztette el a Buffalo, ezúttal a Toronto ellen hazai jégen, utóbbi éppen ellenkezőleg, az ötödik mérkőzését nyerte sorozatban. A Sabres közel állt a sikerhez, de a Leafs öt perccel a befejezés előtt Patrick Marleau góljával kiharcolta a hosszabbítást, ahol Auston Matthews találatával a győzelmet is megszerezte. A sérüléséből a múlt héten visszatért center a szezonban 14 mérkőzésen 15-ször volt eredményes.

Max Domi és Jonathan Drouin egyaránt három ponttal járult hozzá a Montreal győzelméhez az Ottawa ellen a Bell Centerben. A találkozó a második harmad második felében dőlt el, amikor 1-1-es állásnál a Canadiens bő három perc alatt hármat ütött, amiből Max Domi kettőt vállalt.

Nagyot küzdött a Tampa, hogy egymás után 13. alkalommal is legyőzze a Detroitot. A Lightning a rendes játékidőben kétszer volt kétgólos hátrányban, de mindkét alkalommal egyenlíteni tudott, másodjára Cedric Paquette emberhátrányos találatával, öt perccel a befejezés előtt. A ráadás nem hozott gólt, a döntés a szétlövésekre maradt, ekkor Nyikita Kucserov találata döntött. A Tampa kapujában Edward Pasquale első győzelmét szerezte az NHL-ben, míg a már említett Kucserov tíz mérkőzés után először nem szerzett pontot.

Az emberelőnyös szekció hozta a meccset a Minnesotának a Vancouver otthonában. A Wild mind a három gólját fórban ütötte, az utolsó kettőt 55 másodperc leforgása alatt, Ryan Suter és Jason Zucker révén. A Canucks az utolsó 13 mérkőzésén csak négy pontot gyűjtött és egy mérkőzést nyert meg.

A tavalyi finálé visszavágóját rendezték Vegasban, ahol a Knights fogadta a Capitalst. A két döntős az 59. percig döntetlenre állt, de ekkor érkezett Nate Schmidt, a hazaiak hátvédje, aki 77 másodperc duplázott, és beállította az 5-3-as végeredményt. A Vegas az utolsó hét mérkőzéséből a hatodikat nyerte.

A múlt hét második legjobb játékosának választott Adin Hill vezette győzelemre az Arizonát a Los Angeles otthonában. A 22 éves újonc hálóőr 25 lövést fogot,  és csak öt percre volt a shutouttól. A Coyotes Lawson Crouse révén idénybeli 11. emberhátrányos találatát szerezte. Mióta az azelőtt winnipegi franchise délre költözött, ez holtversenyben a második legjobb eredmény a klub történetében. A rekord az 1999/2000-es idényből származik, amikor a Coyotes 14 gólt lőtt hátrányban.