Továbblépett a Tampa

Kucserov franchise-rekordot ért el. Washingtonban ismét csak a hosszabbítás döntött, a Toronto megmenekült.

A Tampa Bay negyedszer is legyőzte a New Jerseyt és készülhet a rájátszás második körére. A Bolts korán megszerzett vezető gólját Nyikita Kucserov duplázta meg hét és fél perccel a befejezés előtt. Az orosz szélsőnek ez volt a tizedik pontja a párharcban és karrierje 52. pontja a rájátszásban. Előbbivel új klubrekordot ért el, utóbbival a második helyre lépett az örökranglistán Vinny Lecavalier mellé. A Devils három perccel a befejezés előtt szépített, de hiába hozta le a kapust, a fennmaradó játékidőben Ryan Callahan továbblőtte a floridai alakulatot.

A Toronto nyert Bostonban és kiharcolta a hatodik mérkőzést. A Leafs magának tette nehézzé a mérkőzést, mert 2-0-ra, majd 4-1-re is vezetett, de aztán magára húzta ellenfelét. A Bruins a második harmad végén szépített, a harmadik játékrész hatodik percében pedig egygólosra faragta a különbséget. A Boston a fennmaradó játékidőben teljesen a kapuja elé szegezte a Torontót, de nem sikerült egyenlítenie. A Leafs legjobbja Frederik Andersen volt, aki összesen 42 lövést védett, ebből 19-et az utolsó húsz percben.

A Washington 0-2 után egymás után harmadszor is legyőzte a Columbust és egy győzelemre került a továbbjutástól. A második harmadban 2-2-ig kiegyenlített mérkőzés folyt a Verizon Centerben, de a játékrész végén T.J. Oshie másodszor is vezetéshez juttatta a fővárosi csapatot. A harmadik harmadban Oliver Bjorkstrand révén már a harmadik percben egyenlített a Jackets és elképesztő offenzívába kezdett a győzelemért. A Columbus 16:1-re nyerte a kapura lövéseket, de képtelenek voltak bevenni a bámulatosan védő Braden Holtby kapuját. Az eredmény nem változott a mérkőzés végéig, így a párharcban az öt mérkőzéséből negyedszer is túlórázni kényszerültek a csapatok. A találkozót végül Nicklas Backström döntötte el az első ráadás felénél, amikor tökéletesen szúrt bele Orlov lövésébe. Backströmnek ez volt a negyedik gólja a hirtelen halálban, ezzel a svéd játékosok között beállította Bobby Nyström NHL-rekordját.