Panarin és Price is franchise-rekordot döntött

A Columbus szélsője Rick Nash és Ray Whitney, a Montreal kapusa Jacques Plante csúcsát adta át a múltnak. Hall továbbra is MVP-formában, Barzal exkluzív klubba került.

Taylor Hall és Will Butcher tolta közelebb a New Jerseyt a playoffhoz. Mindkét játékos duplázott, sőt Hall még két gólt is előkészített a Rangers elleni sima mérkőzésen. Hall, aki az MVP cím egyik legnagyobb várományosa, négy pontjával már 93 egységénél jár és mindössze három pontra került Patrik Elias franchise-rekordjától. A Devilsnek két mérkőzése van még az alapszakaszból, így Hallnak reális esélye van megdöntenie a csúcsot, hiszen sorozatban kilencedik meccsén szerez pontot, hét gól és kilenc assziszt került a neve mellé ez idő alatt.

A Philadelphia kikapott az Islanders vendégeként és ezzel egyelőre elszalasztotta, hogy hivatalosan is a playoff résztvevője legyen. Pedig a Flyers mindent megtett ennek érdekében, a hárompontos Nolan Patrick révén háromgólos hátrányt dolgozott le, de 4-4 után Mathew Barzal eldöntötte a mérkőzést az Islanders javára. Akárcsak Patrick, Barzal is három ponttal zárt és ezzel már 60 előkészítésnél jár az első szezonjában. A 60 assziszt minden idők hatodik legjobb teljesítménye, sőt az elmúlt 37 évben csak Joe Juneau (70), Sidney Crosby (63) és Szergej Makarov (62) szerzett többet.

Ami nem sikerült a Phillynek, az sikerült a Columbusnak a Detroit ellen, háromgólos hátrányból a hosszabbításban nyert.  A Red Wings már 4-1-re is vezetett, de a Jackets két perccel a befejezés előtt utolérte ellenfelét Artemij Panarin góljával, majd a ráadásban Pierre-Luc Dubois révén a győzelmet is megszerezte. Panarin 80. pontját és 53. gólpasszát szerezte a szezonban, előbbivel megdöntötte Rick Nash 2009-ben felállított franchise-rekordját, utóbbival Ray Whitney 2003-ban elért rekordját.

panarin2

A Winnipeg a ráadásban nyert a Montreal otthonában és ezzel történet során először érte el az 50 győzelmet egy szezonban. A Jets a rendes játékidőben is megszerezhette volna a két pontot, hiszen már 3-0-ra is vezetett, de a Canadiens két perccel a befejezés előtt Alex Galchenyuk révén egyenlített.  A győztes gólt végül Kyle Connor ütötte. A Montreal kapujában Carey Price az 557. mérkőzését játszotta, ezzel megdöntötte Jacques Plante klubrekordját.

A keleti elsőségről dönthetett volna a Tampa?Boston mérkőzés, ha az a vendégek győzelmével végződik. Ehhez képest a Bruins gólt sem tudott ütni a Steven Stamkos nélkül felálló Bolts ellen, mert a vasak között Andrej Vasziljevszkij lehúzta a rolót és mind a 33 lövést megfogta. A Tampa a mérkőzés derekán döntötte el a meccset, amikor kilenc perc alatt ütött hármat.

A Florida legyőzte a listavezető Predatorst és ezzel életben tartotta a playoff reményeit. A Panthers legjobbja a karrierje 999. mérkőzését játszó Roberto Luongo volt, aki 45 lövést fogott és kevesebb mint négy percre volt a shutouttól. A Nashville hat tized másodperccel a befejezés előtt egyenlített Filip Forsberg révén, de a találatot érvénytelenítették a kapus akadályozása miatt. A Florida jelenleg 90 pontos és négy pont a hátránya a nyolcadik helyen álló Philadelphiaval szemben. A Panthersnek három, a Flyersnek két mérkőzése van, tehát a délkeleti csapatnak nem a saját kezében van a sorsa, ráadásul a sorsolása is nehezebb, mint akár a Devilsé, akár a Flyersé, hiszen még kétszer játszik a Bostonnal.

Antti Raanta és Kevin Connauton volt az Arizona két nyerőembere Calgaryban. Raanta, aki január 1-től számítva messze az NHL legjobb formájában lévő kapusa, 42 védéssel segítette a csapatát. Connauton egy gólpassz mellett egy gólt lőtt, ezzel az All Star-mérkőzés óta már 10 gólnál jár, amivel holtversenyben vezeti a hátvédek góllövő listáját Victor Hedmannal.

A Vegas büntetőlövések után nyert a Vancouver otthonában, ahol másodlagos volt az eredmény, mert a Sedin-ikrek utolsó hazai mérkőzésüket játszották. A Knights már 4-1-re vezetett a harmadik harmad elején, de a Canucks hat perc alatt egyenlíteni tudott és megmentette az egyik pontot. A rávezetések során a negyedik körben Shea Theodore találata döntött. Az utolsó hazai mérkőzését játszó svéd testvérpárból Daniel Sedin egy gólpasszal búcsúzott a vancouveri közönségtől, mindketten hibáztak a rávezetések során.

Egy Jamie Bennel volt jobb a Dallas a San Jose otthonában, a Stars ugyanis kétgólos hátrányból nyert a mesterhármast ütő kapitány vezetésével. Benn a második harmad utolsó percében szépített, majd 2-2 után az utolsó három percben újabb két gólt ütve eldöntötte a meccset. Bennek ez volt karrierje harmadik triplája.