McDavid átlépte a 100 pontos határt

Ez mindösszesen hét hokisnak sikerült a 22. születésnapja előtt az NHL-ben, közte a Gretzky, Lemieux párosnak. Vanek és Tanev triplázott, a Rangers játék nélkül esett ki.

A Columbus háromgólos hátrányból négygólos győzelmet aratott az Edmonton ellen. Az Oilers villámrajtot vett és 3-0-ra ellépett a tizedik percre. A vendégek mindhárom góljából kivette a részét Connor McDavid, aki ezzel egymásután a második szezonjában lépte át a 100 pontos határt. A folytatásban a Columbus váratlanul magához tért és még az első szünet előtt négy perc alatt egyenlített, amiből kettőt Thomas Vanek szerzett. A második harmadban az Edmonton már nem tudta felvenni a hazaiak ritmusát, akik újabb három góllal eldöntötték a mérkőzést, amiből Vanek egyet lőtt és egyet előkészített. Ezzel a mesterhármassal az osztrák csatár az NHL történetének ötödik játékosa, aki egy szezonban két csapat mezében is mesterhármast tudott ütni.

A New Jersey a Carolina ellen nyert és ezzel két nagyon fontos ponthoz jutott a playoffért folytatott harcban. A Hurricanes 2-1-re majd 3-2-re is vezetett, de a Devils Taylor Hall három gólpasszával végig tapad az ellenfelére, a hajrában pedig fordított is. Először Kyle Palmieri révén egyenlített harmadik harmad derekán, majd másfél perccel a befejezése előtt Stefan Noesen találatával a győzelmet is megszerezte.

A Detroit meglepetésre simán nyert a Pittsburgh ellen. A Pens ugyan már a 38. másodpercben betalált Crosby révén, de a Wings nem roppant össze és négy gólt ütött válaszul. Luke Glendening kettőt lőtt közte a győztes gólt, Darren Helm egyszer talált be és két gólt készített elő, közte a Glendening győztes találatát.

Két franchise-rekordot és hosszabbításos St. Louis-győzelmet hozott a Blues?Sharks csata. Az első és a második harmadban a vendégek szereztek vezetést, de a hazaiak mindkétszer egyenlíteni tudtak még a játékrész vége előtt. A döntés a ráadásra maradt, ahol Vlagyimir Taraszenko köszönt be és aki ezzel kilencedik gólját ütötte a ráadásban, ami új klubrekord. A másik oldalon Brent Burns neve került be a históriás könyvbe, aki a San Jose történetének első hátvédje lett, aki 50 gólpasszig jutott egy szezonban.

Minnesota Wild v St Louis Blues - Game Five

Brandon Tanev mesterhármasa, Patrik Laine győztes büntetője és Connor Hellebuyck 28 védése kellett a Winnipegnek a Boston legyőzéséhez. A Jets 3-1-re vezetett negyven perc után, de a Bruins két emberelőnyös góllal azonnal egyenlített a harmadik harmad elején.  Egy perccel később Tanev harmadik gólja, ami emberhátrányban született ismét előnyhöz juttatta a kanadai csapatot, de a vendégek szintén előnyből megmentették az egyik pontot. Az utolsó 12 percben már nem változott az eredmény, jöttek a rávezetések, ahol Laine döntött a negyedik párban. Connor Hellebuyck 40. győzelmét szerezte, ez még korábban egy kapusnak sem jött össze a Winnipegben.

A rávezetések döntöttek a Bridgestone Arenában is, ahol a Nashville nyert a Minnesota ellen. A Predators a harmadik percben szerzett előnyét egészen az 57.-ig őrizte, amikor Eric Staal idei 40. góljával egyenlített a Wild. A rávezetések során Kyle Turris egyetlen jó kísérlete döntött a második körben.

A Dallas hosszabbításban gyűrte le a Philadelphiát és ezzel lezárta története legrosszabb sorozatát. Amióta a franchise északról leköltözött délre, Texasba, még sosem szenvedett el egymás után nyolc zakót. A rendes játékidőben mindkét csapat egyszer-egyszer állt nyerésre, így 2-2 után jöhetett a ráadás, ahol Alekszandr Radulov talált be az 500. pontját szerző Tyler Seguin átadásából.

Brandon Sutter nyerte meg a meccset a Vancouvernek az Anaheim ellen. A csapatok 1-1-es állással kezdték az utolsó húsz percet, ahol a már említett Sutter lépett elő főszereplővé. A Canucks centere először asszisztált a győztes gólhoz, majd egy duplával eldöntötte a mérkőzést.

Egy fordulatos mérkőzésen egy késői gól döntötte az Ottawa?NY Islanders meccset a vendégek javára. Az Islanders korai nyitó találatára, két perc alatt kettővel felelt a Senators az első harmad végén. A vendégek a másodikban két góllal fordítani tudtak, de Bobby Ryan öt perccel a befejezés előtt döntetlenre módosította az eredményt. A mérkőzést végül két perccel a befejezés előtt Andrew Ladd döntötte el, aki tökéletesen szúrt bele Hickey bombájába.