Elsőként a Nashville jutott a rájátszásba

A Predators Denverben harcolta ki a továbbjutást. Kane négyet ütött a Calgarynak, 32 éve nem látott mélységbe süllyedt a Detroit.

24 óra alatt kétszer ütötte ki a Washington az Islanderst. A brooklyni 7-3 után az amerikai fővárosban 6-3-ra nyert a Capitals a hárompontos Alex Chiasson vezetésével. A mérkőzésen az emberelőnyös játék dominált, mindkét csapat három-három gólt szerzett fórban. A Caps 1-1 után döntötte el az összecsapást amikor zsinórban négy gólt szerzett, ebből kettőt öt a négy elleni szituációban. A második harmadban Kuznyecov törhetett kapura, ám Thomas Hickey olyat sózott a kezére, hogy nem csak az akciót nem tudta befejezni, de nem is játszott már a továbbiakban, állapotáról szombatra ígértek felvilágosítást.

Az Ottawa a hosszabbításban gyűrte le a Dallast, ezzel pontosan egy hónap után nyert ismét saját közönsége előtt. A Senators már a rendes játékidőben is közel állt a sikerhez, de Tyler Pitlick kevesebb mint két perccel a vége előtt kiharcolta a hosszabbítást a Stars részére. A győzelmet végül Mike Hoffman szállította, egy bombagól formájában.

Evander Kane elkezdte törleszteni azt az árat, amit a San Jose fizetett érte a cserestop előtt. A renitens csatár négy góllal, közte pályafutása első mesterhármasával vette ki a részét a Calgary elleni győzelemből. Kane ütötte a találkozó első gólját és a Flames fordítása után, ő szerezte a negyedik gólt is 2-2-re módosítva az állást. A mérkőzés derekán a Calgary ismét előnybe került, de a San Jose ekkor rákapcsolt, a második harmad végéig még hármat ütött, amit megtoldott még eggyel a harmadik elején, végképp állva hagyva a kanadai gárdát. A végére maradt még egy gólváltás, ami már nem befolyásolta a mérkőzést.

evander kane

Colton Sissons és Filip Forsberg két-két góljával, valamint Juuse Saros 33 védésével nyert a Nashville az Avalanche otthonában és a ligában elsőként kvalifikálta magát az egyenes kieséses szakaszra. A Colorado 2-1-re vezetett a második harmad elején, de a Preds a játékrész közepén fordított, majd egy perccel a befejezés előtt a svéd szélső második, üres kapus góljával bebiztosította a részvételt a rájátszásban.

A Detroit kikapott Anaheimben, ezzel egymás után kilencedik vereségét gyűjtötte be, ilyen sorozatot pedig 1986 februárjában produkált utoljára az autóvárosi gárda. A Red Wings mindent megtett a negatív sorozat lezárásáért, kétszer még egyenlített, de Corey Perry és Ryan Kesler góljaira már nem tudott válaszolni.

Idei harmadik és egyben utolsó mérkőzését is megnyerte a Minnesota a Vegas ellen, amely zsinórban negyedik hazai mérkőzését bukta el. A Wild ellépett 3-0-ra és az előnyét egészen az 54. percig őrizte. A Knights a hajrában két gyors góllal ismét nyílttá tette a mérkőzést, de Zach Parise gólja fél perccel a befejezés előtt lezárta a mérkőzést.