Atkinson-tripla a Flyersnek

A Columbus ezzel négypontos meccset nyert a Flyers ellen. Reimer közel félszáz lövést védett, Laine és van Riemsdyk bombaformában, hatalmas gödörben a Detroit.

Ismét James van Riemsdyk volt a Toronto nyerőembere.  A Leafs előző mérkőzésén a balszélső hármat lőtt a Dallasnak, Buffalóban pedig egy duplával és egy gólpasszal keserítette a Sabrest. Van Riemsdyk két góljával már a hetedik percben kettővel ment a Toronto, ám hiába szépítettek a hazaiak, a második harmadban a vendégek két újabb góllal elléptek 4-1-re, ami eldöntötte a mérkőzést. A Leafs négy vereség után most sorozatban a harmadik győzelmét szerezte.

A Washington ebben a szezonban először ütött hetet és két hónap után nyert ismét három mérkőzést egymás után. A kárvallott az Islanders volt, amely az első harmad közepéig bírta a Capitals tempóját, utána a fővárosi klub magasabb fokozatba kapcsolt és eldöntötte a meccset. 2-2 után a Washington zsinórban négyet rámolt be, ami bebiztosította a vendégek fölényes sikerét. Dmitrij Orlov és Nicklas Backström egyaránt góllal és két gólpasszal zárta az estét.

Cam Atkinson mesterhármasával nyert a Columbus Philadelphiában. A Jackets az első harmad közepén 11 másodperc alatt ütött kettőt, innentől kezdve pedig felváltva estek a gólok. A Flyers szépítő találatára mindig Atkinson felelt, utoljára 1 másodperccel a mérkőzés befejezése előtt. A Jackets egymás után hatodik győzelmét szerezte és pontszámban befogta Metropolitan-csoport harmadik helyén álló Flyerst.

A 31. születésnapját ünneplő James Reimer volt a főszereplő a Florida?Boston összecsapáson. A Panthers kapusa összesen 46 lövést védett, húszat az utolsó harmadban és végül shutouttal zárta az összecsapást. Reimer mellett Aleksander Barkov emelkedett ki, aki 70. pontját szerezte, utoljára Olli Jokinen volt ilyen termékeny a dél-keleti klubban, éppen tíz éve. A Florida a győzelemmel három pontra megközelítette a keleti nyolcadik New Jerseyt, ráadásul két mérkőzéssel kevesebbet játszott ellenfelénél.

james reimer

A kétszeres bajnok Pittsburgh már a hetedik percben kétgólos hátrányban volt Montrealban, ennek ellenére gond nélkül hozta el a pontokat. A következő három gólt a Penguins szerezte és a Habs hiába egyenlített, a harmadik harmadban Patric Hörnqvist eldöntötte a mérkőzést. A korábban egy gólt jegyző svéd szélső másodszor is vezetéshez juttatta csapatát, majd Bryan Rust találatát készítette elő. A Pittsburgh a győzelemmel befogta a csoportot vezető Washingtont, de két mérkőzéssel többet játszott ellenfelénél.

A Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen, Szemjon Varlamov trió nyerte meg a meccset a Coloradónak St. Louisban. MacKinnon-duplával indult a mérkőzés, majd a Blues szépítő gólja után Rantanen iratkozott fel kétszer a táblára. Eközben a vasak között Varlamov sem tétlenkedett, összesen 44 lövést fogott és a harmadik harmadban volt igazából az elemében, amikor a St. Louis 22:6-ra nyerte a lőpárbajt.

A hazai jégen játszó Winnipeg már az első harmadban kiütötte a Chicagót. A Hawks ugyan megszerezte a vezetést a 11. másodpercben, de a Jets válaszként még az első harmadban ötször köszönt be 14 perc alatt. A folytatásban egy-egy gól született mindkét oldalon, ami igazából már nem osztott, nem szorzott. Patrik Laine és Connor Hellebuyck tovább hizlalták a franchise-rekordot, előbbi egymás után a 14. mérkőzésén szerzett pontot, utóbbi 36. győzelmét szerezte.

Utolsó 13 mérkőzéséből a 12-et nyerte a Nashville, ezúttal az Arizona otthonában. A Coyotes két harmadon keresztül tudta tartani a Predatorst, amely Kyle Turris és Kevin Fiala egy-egy góljával és gólpasszával fordított a harmadik harmad elején. A Nashville öröme azonban nem lehet felhőtlen, a mérkőzésen megsérült Calle Jarnkrok, aki az alapszakaszban már biztosan nem játszhat.

A 200. mérkőzését játszotta egymás ellen a Los Angeles és a Detroit, az örökmérleg majdnem egyenlő volt a találkozó előtt, a Kings a 87 győzelmével szemben a Detroit 85-ször nyert és volt 27 döntetlen. A jubileumi találkozót a harmadik utolsó tíz percében abszolválta a Kings, amikor háromszor vette a Wings ketrecét. Anze Kopitar mind a négy gólból kivette a részét, a Detroit pedig egymás után a nyolcadik vereségét könyvelhette el.